מפלגת "העצמאות" הושקה: "אנטי-פולישוק"

אהוד ברק, עד לא מזמן יושב ראש מפלגת העבודה, ייסד היום את מפלגתו החדשה "עצמאות", שהקים יחד עם ארבעה מפורשי מפלגתו הקודמת. הוא גם נבחר מן הסתם ליושב ראש המפלגה, ויש לה גם סמל - אבל לפי הסקרים אין לה בוחרים

היום ערכה מפלגת "העצמאות", בראשות שר הביטחון אהוד ברק, את הכנס הראשון שלה. בנוסף לחמשת פורשי מפלגת העבודה שהקימו את המפלגה החדשה, השתתפו בכנס עוד כ-80 חברים. בכנס הוחלט על תקנון המפלגה ואהוד ברק מונה באופן רשמי ליושב הראש.

אהוד ברק תפר את המפלגה לפי מידותיו. כך למשל, תקנון המפלגה שאושר היום, מעניק לברק סמכויות נרחבות במפלגה. בנוסף, רוב החברים במפלגה החדשה הם חברי מפלגת העבודה בעברם, רובם אנשי צבא לשעבר.

במהלך הטקס נשא ברק דברים, בהם הוא פרש את חזונו למפלגה. ברק אמר שהמפלגה תגדל ואף נתן את התחזית האופטימית לפיה "80 חברים שמביאים 80 חברים שמביאים 80 חברים, זה כבר 20 מנדטים". עוד הוסיף ברק כי מפלגתו תהיה "המפלגה הראשונה שבה יהיו 50% נשים".

עם זאת, למרות התחזיות האופטימיות של ברק, הסקרים ממש לא מנבאים למפלגה בראשותו את 20 המנדטים עליהם דיבר. ברק התייחס לנושא ואמר "הבד ניוז הוא שאנחנו נמוכים בסקרים, הגוד ניוז הוא שמכאן אפשר רק לעלות".

יו"ר המפלגה החדשה התייחס גם לביקורת שהושמעה נגד הפרישה של חברי מפלגת העבודה והקמתם את הסיעה החדשה ואמר: "הפוליטיקה הפכה היום לטריקים ושטיקים וספינים", אמר ברק, "מנסים להדביק לנו את 'פולישוק', אבל אנחנו 'אנטי-פולישוק'. כרגע אנו קטנים, אבל מתכננים לגדול", דברי שר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט