יואל שליט התפרץ לטקס המשואות וקרא: "גלעד עדיין חי"

אירוע יוצא דופן העיב הערב על הממלכתיות של טקס הדלקת המשואות החגיגי בהר הרצל. יואל שליט, אחיו של החייל החטוף, התפרץ אל הבמה יחד עם חברתו, הניפו שלטים וזעקו בקריאות קצובות "גלעד עדיין חי". בתוך שניות פונו השניים על ידי המאבטחים. מאוחר יותר אמר יואל לחדשות 2: "אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים"

משפחת שליט הבטיחה להסלים את המאבק למען שחרור בנה, והערב מגיעה הדוגמה הראשונה בדמות הפרעה דרמטית לטקס הדלקת המשואות הממלכתי בהר הרצל.

במחאה מתוכננת היטב במהלך הדלקת המשואות החגיגית, התפרץ אחיו של גלעד שליט, יואל, אל הבמה יחד עם חברתו יערה וינקלר ומספר פעילים נוספים מהמטה לשחרור שליט, הניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "אבא שלי אח שכול, אני לא רוצה להיות גם" ו-"ביבי העם החליט: ערבות הדדית זה להחזיר את גלעד שליט", ובמקביל קראו יחד בקריאות קצובות: "גלעד עדיין חי".

מה דעתכם על המעשה של יואל שליט? הצביעו בסקר בחדשות 2 בפייסבוק 

רבים בקהל הצטרפו לקריאות "גלעד עדיין חי" ומחאו כפיים, ובמהרה התפתח עימות גופני בין המאבטחים אנשי המשטרה הצבאית לבין יואל וחבריו, שהסתיים בפינויים של פעילי המטה מהבמה בטקס.


"אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים"

"אנחנו שמחים שעשינו את זה, נמשיך במאבק עד שגלעד יחזור הביתה", אמר יואל שליט לאחר ההתפרצות לחדשות 2. "אי אפשר שהטקסים האלה יהיו רק מילים על ערבות הדדית, צריך גם מעשים, הגיע הזמן להעלות מדרגה במאבק".

דקות לפני כן הקדיש יו"ר הכנסת ראובן ריבלין את המשואה שהדליק לנעדרי ושבויי צה"ל. "אני מדליק משואה זו לכבוד החייל גלעד שליט ולכבוד נעדרי צה"ל רון ארד, זכריה באומל, יהודה כץ, צבי פלדמן, גיא חבר ומג'די חלבי, אשר יצאו בשליחותנו וטרם שבו ממשימתם", אמר יו"ר הכנסת. מוקדם יותר הערב אמר נועם שליט, אביו של גלעד, כי "אנחנו לא חוגגים את יום העצמאות. אנחנו במאהל ביום העצמאות כדי למנוע יום זיכרון נוסף".