צפו: ברכת ראש הממשלה נתניהו ליום העצמאות

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב ברכה לאזרחי ישראל לכבוד יום העצמאות ה-63. "עשינו דרך ארוכה, מופלאה, במהלך 63 השנים האחרונות", אומר ראש הממשלה ומסכם: "אנחנו צריכים להיות גאים במה שהשגנו ועלינו מעל לכל לחוש את כוחה ועוצמתה של האחדות. איזה כוח יש בעם ישראל כשהוא מאוחד". צפו בברכה

לכבוד יום העצמאות ה-63 של מדינת ישראל, nפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו ברכה לחג שנועדה עבור תושבי ישראל. בדבריו מונה ראש הממשלה את ההישגים המרשימים שאליה הגיעה ישראל לאחר 63 שנות עצמאות.

ברכתו המלאה של ראש הממשלה:

"הקמתה של מדינת ישראל אינה דומה להקמתן של מדינות אחרות. מעטים מול רבים נלחמו טובי בנינו ובנותינו כדי לממש את עצמאותנו.

אנחנו עשינו דרך ארוכה, מופלאה, במהלך 63 השנים האחרונות. ממדינה דלת אוכלוסין, ענייה ונתמכת הפכנו למדינה חזקה ומבוססת, מעצמה טכנולוגית עולמית עם צבא שמעורר התפעלות בכל רחבי עולם, עם מדענים, עם סופרים, עם חקלאים, עם הכל.

זו מדינה מיוחדת משום שהיא מדינה שמשמשת בית לעם היהודי. היא מדינה מיוחדת משום שבכל המרחב ממערב להודו ועד האוקיינוס האטלנטי דרך המזרח התיכון וצפון אפריקה היא אי של קדמה, אי של דמוקרטיה, אי של התפתחות ופיתוח, אי של חופש והיא האי שלנו, של בני העם היהודי.

ביום הזה מצווה על כולנו לשמוח על ההישגים הגדולים, על ההצלחות ועל כל התקוות שמומשו. הביטוי 'להיות עם חופשי בארצנו' הפך למציאות חיינו וברגעים אלו אנחנו יכולים להניח לצד את כל ההבדלים ואי ההסכמות שקיימים בינינו, אנחנו יודעים שיש עוד הרבה דברים לתקן אבל אנחנו צריכים להיות גאים במה שהשגנו ועלינו מעל לכל לחוש את כוחה ועוצמתה של האחדות. איזה כוח יש בעם ישראל כשהוא מאוחד, איזו עוצמה יש בו כשהוא מלוכד.

אני מבקש לברך את כל אזרחי ישראל ביום עצמאות שמח. חג שמח".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק