לבני: רה"מ הוא אסון למדינת ישראל - ייבעט בבחירות הקרובות

יו"ר האופוזיציה תקפה הערב בריאיון לתכניתנו "פגוש את העיתונות" את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמרה כי בגללו ישראל מבודדת. לדבריה, בעולם לא מאמינים לראש הממשלה וכדי לרכוש אמון הוא נאלץ לשלם מחיר. בליכוד ממהרים להגיב לדברים ואומרים: לבני היסטרית

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי (קדימה) האשימה הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" את ראש הממשלה בבידודה של מדינת ישראל: "ישראל הפכה להיות מבודדת וחלשה כתוצאה מפסיביות של הממשלה".

"יש שני דברים שראש הממשלה יכול לעשות כדי לעצור טרנד נגד ישראל", אמרה לבני בהתייחסה להכרה חד צדדית של מדינות בעולם במדינה פלסטינית. "זה דורש ממנו לעשות דברים שהוא לא רצה לעשות בעבר. כדי לעצור תהליך של הכרה חד צדדית, הוא צריך להיכנס למשא ומתן", אמרה.

"לנתניהו לא מאמינים בעולם ולי כן. כדי שיאמינו לו הוא צריך לשלם מחירים, כמו ההקפאה. ראש הממשלה הזה לא יודע להתנהל במצבים שאנחנו ניהלנו טוב מזה", הוסיפה יו"ר האופוזיציה.

"חמאס לא מעונין בהפסקת הסכסוך"

יו"ר האופוזיציה התיייחסה גם לפיוס הפלסטיני: "חמאס לא נולד אתמול והסכמי פיוס לא נולדו רק בשבוע שעבר. חמאס זה ארגון שאין איתו סיכוי לשלום ולכן אסור לתת לו לגיטימיות באותם תנאים שאנחנו יזמנו והקוורטט אימץ – הכרה בישראל וזניחת האלימות".

לדבריה של לבני, "אבו מאזן ברור בעמדתו נגד אלימות ולכן יש שיגידו שיש בשורה טובה. אבל צריך להבין מה חמאס רוצה – חמאס לא רוצה להביא לסיום הסכסוך".

"הכרה במדינה פלסטינית - רק במשא ומתן"

ח"כ לבני אמרה בריאיון כי היא וח"כ שאול מופז מסכימים בתחומים רבים: "המטרה של כל חברי קדימה היא להגיע להסדר. מדינה פלסטינית תקום רק בתנאים שיהיו טובים לישראל, רק אז נכיר בה. לזה מסכימים כל חברי קדימה, כולל שאול מופז".

ללבני הייתה הצעה מעניינת להפסקת התמיכה העולמית בהכרה במדינה פלסטינית ללא משא ומתו: "לו עכשיו היו מודיעים שיש בישראל בחירות בעוד כמה חודשים – העולם היה עוצר מלכת, כי הייתה תקווה גם לישראלים וגם לעולם כולו שתקום פה הנהגה שיכולה להניע תהליכים". בהמשך אמרה כי נתניהו הוא ראש ממשלה שעסוק בשרידות פוליטית וככזה הוא "אסון למדינת ישראל", כלשונה. לבני אמרה כי בשל כך - "נתניהו ייבעט בבחירות הבאות".

בליכוד מגיבים: לבני היסטרית

יו"ר צוות התגובות של הליכוד ח"כ אופיר אקוניס הגיב לדבריה של יו"ר האופוזיציה: "לבני מבולבלת והיסטרית. במקום להתנהג כאופוזיציה ראויה וממלכתית, היא בוחרת לתקוף את מאבקה הקשה של הממשלה להדוף את ההכרזה החד צדדית של ממשלת חמאס-אבו מאזן על הקמת מדינת טרור פלסטינית. ברור לכולם שהופעתה הבהולה של לבני נובעת ממאבקים בתוך קדימה ולא היתה בה שום אמירה רצינית נוכח התפתחויות באזורנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת