צפו: הח"כים הערבים עם ראשי חמאס בהם גם מכחיש שואה

את הרגע ההיסטורי בו חתמו בכירי הפת"ח וחמאס על הסכם פיוס לא פספסו גם חברי כנסת ערבים מישראל. טיבי, ברכה וא-סאנע השתתפו באירוע, בו לקח חלק בין השאר גם האיש שהכחיש לפני מספר חודשים את השואה. צפו בתמונות מהמפגש

ח"כ טיבי וברעם בכיר חמאס (חדשות 2)

יום לאחר טקס הפיוס בקהיר בין פת"ח לחמאס, אנו מפרסמים לראשונה תמונות של ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) יחד עם בכיר ארגון הטרור, מחמוד א-זהאר, שמעורב בין היתר גם במגעים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט.

רק לפני כארבעה חודשים הכחיש א-זהאר את השואה ואמר כי מדובר ב"שקר ציוני ודבר בטל לנוכח השואות הרבות שביצע הכיבוש נגד הפלסטינים". עוד אמר בכיר החמאס בנאומו כי "יבוא יום שבו ייהרסו הטנקים והמטוסים של ישראל, והפלסטינים ישחררו את ירושלים ואת כל פלסטין".

ח"כ טיבי, שהוזמן לאירוע יחד עם טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) ומוחמד ברכה (חד"ש), צולם גם כשלצדו שר החוץ הטורקי אחמט דבוטאולו.

אחרי הפיוס: מעצרים

מאז ההחלטה על חתימת "הסכם הפיוס" בין פת"ח לחמאס, נעצרו שישה אנשי חמאס בשטחי הגדה המערבית, על ידי אנשי הביטחון של הרשות הפלסטינית. כך לפי גורם רשמי בחמאס שמסר את הנתונים לסוכנויות הידיעות הזרות. אנשי החמאס נלכדו, לפי הדיווח, בחברון ובשכם. בכיר החמאס אמר: "אנו מגנים את המעצרים האלה".

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה כי הרשות הפלסטינית מחזיקה היום כ-200 אנשי חמאס בבתי הסוהר שלה. "אנו דורשים שזה ייפסק", אמר המקור בחמאס.

על פי ההסכם שנחתם אתמול בקהיר, הרשות הפלסטינית אמורה לשחרר את כל האסירים הפוליטיים משורות החמאס שהיא מחזיקה. אבל הבוקר, אנשי הרשות אמרו בתגובה שהם לא מחזיקים בבתי המעצר אף אסיר פוליטי. שני הארגונים התלוננו שאנשיהם הוחזקו במעצרים ואף עונו במהלך ארבע השנים האחרונות, ארבע השנים של הקרע בחברה הפלסטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק