מצנע הצטרף למרוץ לראשות העבודה: "נחזור ובגדול"

שמונה שנים בדיוק אחרי שהתפטר מתפקיד יו"ר המפלגה, הודיע היום ראש עיריית חיפה לשעבר על כוונתו לשוב ולהנהיג את התנועה החבולה: "אני חושב שהעבודה יכולה לחזור ובגדול לעמדת השפעה", הוא אמר בריאיון בתכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב'. "המסר שאני מביא הוא בעיקר של יצירת אמון"

שמונה שנים בדיוק אחרי שהתפטר מתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, הודיע הבוקר עמרם מצנע באופן רשמי על החלטתו להתמודד על ראשותה בשנית. בריאיון לירון דקל בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב', הוא סיפר על הסיבות שהביאו אותו להצטרף למרוץ לראשות העבודה, מפלגה שמצבה כיום שונה בתכלית מכפי שהיה כשהנהיג אותה.

"הפוליטיקה היא מקום נוראי, אבל כנראה שרק שם אפשר להשפיע על דרכה של מדינת ישראל - ואני חוזר", אמר מצנע בפתח הריאיון. "מעולם לא עזבתי את מפלגת העבודה ולא איימתי לעשות זאת. נשארתי נאמן לתנועת העבודה ולערכיה. עכשיו חזרתי לפעילות בה ואני מתמודד על ראשותה".

על מה שהוא מתכנן לבצע, אם יצליח לזכות בהתמודדות מול יתר המועמדים - שלי יחימוביץ', יצחק (בוז'י) הרצוג, עמיר פרץ ואיש העסקים אראל מרגלית - אמר מצנע: "המסר שאני מביא הוא בעיקר של יצירת אמון. העבודה בראשותי תפעל עם צוות של אנשים נקיים שיש להם קבלות, גם חדשים. אני חושב שמפלגת העבודה יכולה לחזור ובגדול לעמדת השפעה בפוליטיקה הישראלית".

חיפש בית אחר? "ראוי לבחון את הסביבה"

כשנשאל על הגישושים שערך בתקופה האחרונה בזירה הפוליטית, לפני שהכריז על חזרתו לעבודה, אמר מצנע: "בחודשים האחרונים הוכחתי רצינות ולא פופוליזם, בכך שבדקתי היטב את המציאות הפוליטית ואת העמדות השונות. בסופו של דבר, מפלגת העבודה תצטרך לקחת תחת המטריה שלה את כל אותן תנועות מרכז ושמאל שמדברות באותה השפה והן בעלות אותו חזון ארוך טווח של שלום".

עם זאת, הוא הכחיש כי התכוון להקים גוף פוליטי עצמאי. "לא הייתי קרוב להקים מפלגת שמאל חדשה, אבל כל מי שרוצה לעשות דברים ומתייחס ברצינות לעשייתו, ראוי שייבחן היטב את הסביבה", הסביר מצנע – ועקץ: "צריך לעשות את זה, גם אם לעיתים התקשורת מסתכלת על כך בציניות מסוימת".

על כוונתו להתמודד לכהונה שנייה הקביל מצנע בינו לבין יצחק רבין: "אני מסתכל על ההבדל שהוא עשה בין התקופה הראשונה שלו לבין השנייה. בבחירות 2003 לא הבאתי את התוצאה הרצויה והגעתי למסקנה שלא אוכל לקיים את מרב הבטחותיי לציבור הבוחרים. זו הסיבה שקיבלתי על עצמי את האחריות. מבחינתי, הפוליטיקה היא לא משחק הישרדות שבה האחרון שנשאר על הכיסא הוא המנצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט