נתניהו על חיסול בן לאדן: ניצחון לצדק

בעקבות ההתנקשות במבוקש מספר 1 שלחו בכירים במערכת הפוליטית בישראל ברכות לארה"ב ולנשיא אובמה. "זה הוא יום של ניצחון גדול לחופש, לצדק ולערכים המשותפים לנו ולכל המדינות הדמוקרטיות", הדגיש רה"מ נתניהו

בישראל, כצפוי, התקבלה ההודעה על חיסול אוסמה בן לאדן בסיפוק רב. התגובות על הצלחת האמריקנים בהריגתו של רב המרצחים לא בוששו לצאת והיו גורפות מן הקואליציה והאופוזיציה.

"זה יום היסטורי לארה"ב ולכל המדינות הנאבקות בטרור", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בהודעה מיוחדת וביקש לברך את הנשיא אובמה, העם האמריקני, החיילים האמריקנים על ההישג. "זה הוא יום של ניצחון גדול לחופש, לצדק ולערכים המשותפים לנו ולכל המדינות הדמוקרטיות".

עוד הוסיף נתניהו: "זה לקח 10 שנים למצוא את אוסמה בן לאדן ולעשות מידה של צדק עם קורבנותיו. זה מעיד שהמאבק בטרור הוא ארוך, נחוש והוא חייב להיות בלתי מתפשר".  

גם נשיא המדינה שמעון פרס ברך על החיסון. "סופו של בן לאדן הוא בשורה חשובה לעולם החופשי ולעולם הדמוקרטי, בן לאדן היה רב מרצחים, אדם שרצח אלפי אנשים בתכנון מתוחכם כשכל מטרת חייו היתה להוסיף ולרצוח ולהפיץ שנאה, מלחמה, פחד ואיום" אמר פרס, "בן לאדן הוא אחד הרוצחים הגדולים בהיסטוריה. העולם ינשום לרווחה למראה העונש שהוטל על בן לאדן בצדק ובאיחור."

הנשיא סיכם וציין כי "יש להילחם בנחישות נגד רוצחים טרוריסטים ואסור להירתע- גם הם מפחדים, גם הם אינם חסינים בפני אש ואין סיבה להפריז בכוחם כאילו היו כל יכולים או נצחיים. מספיק לראות את סופם של כל הדיקטטורים והרוצחים - לא רק שמתו, אלא מתו בבושת פנים."

שר הביטחון אהוד ברק הוציא הודעה בה ברך את נשיא ארה"ב, את שר ההגנה האמריקני ואת ראשי צבא ארה"ב וראשי הפנטגון על חיסולו של הטרוריסט אוסמה בן לאדן. "זהו הישג חשוב לארה"ב במאבק בטרור העולמי. ארה"ב הוכיחה נחישות ותעוזה מבצעית בפעולה זו. שוב נוכחנו שהמאבק בטרור משותף לדמוקרטיות המובילות בעולם והוא יוכרע במאמץ משותף, רב זרועות שעוד לא הסתיים", ציין ברק.

יו"ר האופוזיציה ח"כ ציפי לבני הצטרפה לברכות. "זהו שינוי המשוואה במאבק של העולם החופשי בראשות ארה"ב בטרור והוכחה כי מאבק ממושך ללא פשרות בטרור מצליח. ישראל שותפה לערכי העולם החופשי ולמאבק בטרור, ולמען ערכים אלה, המתקיים בחזיתות שונות ובמקומות שונים בעולם ומברכת את העם האמריקני על הישג משמעותי זה", אמר ח"כ לבני.