חוגגים מימונה: "להפוך לחג לאומי"

אחרי שעות של הכנות, חגיגות המימונה החלו הערב עם צאת החג. כמיטב המסורת השולחנות התמלאו בשלל מתוקים צבעוניים. כרגיל,מספר מוקדים בארץ הפכו לאירועים פוליטיים, כשכמעט כל אישיות בכירה בפוליטיקה הישראלית הגיעה כדי להצטלם. ח"כ בוז'י הרצוג השאיר את ההתבטאות על פרץ והמרוקאים מאחור ופואד חלם על מופלטה

אחרי שעות ארוכות של הכנות, בישולים וטיגונים החלו חגיגות המימונה בישראל, ופוליטיקאים מכל העדות ומכל קצוות הקשת הפוליטית ניצלו את ההזדמנות כדי להתארח ולדבר על חשיבות תרומת המסורת המרוקאית לחברה בישראל, ולא שכחו להתייחס למצב בעמי המזרח התיכון.

נשיא המדינה שמעון פרס התארח במימונה המרכזית בירושלים, והתייחס למצב במזרח התיכון: "בקרב העמים סביבנו מתחוללת סערה , הם רוצים להחזיר את כבוד האדם ולהפסיק את האלימות", אמר הנשיא והוסיף: "אנו יודעים מהי חירות ומאחלים להם לטעום טעמם של חירות, ושל שלום".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקרו בחגיגת המימונה באור עקיבא. נתניהו ציין כי "אנו חוגגים את חגה של אחת העדות החשובות שהפך חגו של כל העם ומביע את רצוננו לאחדות העם". לצד השמחה,נתניהו שלח תנחומיו למשפחת השרה לבנת על מותו של אחיינה בפיגוע אתמול בקבר יוסף.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני ביקרה בחגיגת המימונה בבאר שבע. "המילה שאנחנו צריכים לאמץ במדינת ישראל היא כבוד. אם נדע לתת כבוד למסורות השונות שהגיעו לכאן מכל רחבי העולם נדע לקיים כאן חברה שהיא חברה שנותנת כבוד", אמרה לבני.

גם ח"כ בנימין בן אליעזר שהתאושש מאשפוזו במצב קשה התארח בחגיגת המימונה אצל משפחת אלקסלפי בגן יבנה. בן אליעזר הביע צער על מה שעובר על נשיא מצרים המודח מובארק והוסיף: ""צריך לראות מה קורה מסביב ולהבין שישראל היא אי של יציבות".

בן אליעזר אמר עוד כי "כשהרגשתי עצמי מרחף אי שם ומישהו מנסה למשוך אותי למעלה, חשבתי על מופלטה - והנה הגעתי אליה".

גם יצחק בוז'י הרצוג הגיע לחגוג את המימונה, בצל חשיפת מסמכי ויקיליקס שם יוחסה לו אמירה נגד עמיר פרץ שנתפס כ"מרוקאי", ואמר כי צריך להפוך את המימונה לחג לאומי.