הרצוג ב-2006: "שר ערבי יפגע במפלגת העבודה"

בוז'י שוב מסתבך: עיתון "הארץ" חושף הבוקר מסמך ויקיליקס נוסף בו מצוטט ח"כ הרצוג כמי שמונה את מינויו של שר ערבי לתפקיד מטעם המפלגה - כ"נקודת חולשה" של המצע של יו"ר המפלגה דאז, עמיר פרץ. עוד צוטט הרצוג: "הרוסים מעדיפים מנהיגים אשכנזים". הרצוג בתגובה: "אפילו לא ראיתי את המסמך. מוציאים דברים מפרופורציה"

המועמד לראשות מפלגת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, שב לעורר סערה בעקבות התבטאות נוספת המיוחסת לו, המתפרסמת הבוקר בעיתון "הארץ". על פי הדיווח, המבוסס על הדלפה לאתר "ויקיליקס", אמר הרצוג בשנת 2006 לשגריר ארצות הברית בישראל כי ההתחייבות של עמיר פרץ למנות שר ערבי בממשלה פוגעת במפלגה.

הדברים נאמרו ערב הבחירות אותה השנה, לאחר שפרץ זכה בפריימריז של מפלגת העבודה. הרצוג אמר את הדברים בתגובה לבקשתו של השגריר האמריקני למנות את נקודות החולשה של העבודה לקראת הבחירות לכנסת ה-17. "המצע של פרץ הוא שמאלה מהמרכז", ציין הרצוג והוסיף כי קיימים בו סעיפים בעייתיים כמו "ההתחייבות למנות שר ערבי" ו"התמיכה שלו בהסכמי אוסלו".

מאידך, ציין הרצוג כי "פרץ מושך כעת למפלגת העבודה גם את מעמד הפועלים", אבל "המגזר הרוסי מעדיף מנהיגים אשכנזים".

הרצוג הכחיש את הדברים שיוחסו לו הבוקר בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" עם גולן יוכפז בגלי צה"ל. "העיתון אפילו לא ביקש את תגובתי. אני מחפש את המסמך ולא מוצא אותו", אמר הרצוג. "אני תמכתי במינויו של ראלב מג'אדלה אך הערכתי שבסקרים ובקבוצות מיקוד זו חולשה".

הרצוג סיפר כי השגריר שאל אותו "מהן נקודות התורפה של מפלגת העבודה, ונתתי לו הערכה מה חושבות קבוצות מיקוד מסויימות. אנחנו כבר שש שנים אחרי, צריך לקחת את זה בפרופורציה".

לפני שבוע: "סערת המרוקאי"

רק בשבוע שעבר עורר הרצוג סערה, כשהתבטאות גזענית אחרת שלו צוטטה ב"הארץ" ממסמכי ויקיליקס. הרצוג צוטט אז כמי שכינה את חברו למפלגה עמיר פרץ כ"אגרסיבי ומרוקאי". גם אז הכחיש הרצוג את הדברים המיוחסים לו.

ח"כ פרץ הגיב אמש לראשונה בתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס להתבטאותו של הרצוג. "אני שומע כל הזמן את השאלה אם נעלבתי או לא – אז ממש לא נעלבתי", אמר פרץ והסביר מדוע לא ענה לטלפונים של הרצוג. "חשבתי שלא מכובד לברר סוגיה כזו בטלפון ולכן הזמנתי אותו אלי ויישרנו את ההדורים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק