נתניהו: "אם חמאס לא הבין - הוא יבין"

ראש הממשלה נתניהו נאם הערב בטקס הרמת כוסית של מפלגת הליכוד והתייחס לאירועים האחרונים בדרום ולתהליך המדיני. "אזרחי ישראל לא ישנו במקלטים", אמר נתניהו. "אנחנו נחושים להגן על אזרחינו וילדינו. נעשה זאת עם 'כיפת ברזל' ובאמצעים נוספים שהשתיקה יפה להם". צפו בדברי רה"מ, הערב

ראש הממשלה בנימין נתניהו נושא כעת נאום בטקס הרמת כוסית לרגל חג הפסח, של מפלגת הליכוד. הטקס נערך בגני התערוכה בתל אביב. בנאומו צפוי ראש הממשלה להתייחס למו"מ עם הפלסטינים וליחסי ישראל-ארה"ב. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים את הנאום כעת בשידור חי.

זמן קצר לפני נאומו, נודע לראש הממשלה כי בביקורו הקרוב בארצות הברית הוא יוזמן לנאום בפני הקונגרס האמריקני, והוא פתח את דבריו בהתייחסו לסבב האלימות האחרון. "ישראל הגיבה בנחישות. אם בעזה הם לא הבינו - הם יבינו", הדגיש נתניהו לקול תשואות הנוכחים. "אנחנו נחושים להגן על אזרחינו וילדינו. אנחנו נעשה זאת באמצעות 'כיפת ברזל' ובאמצעים נוספים שהשתיקה יפה להם".

"אזרחי ישראל לא ישנו במקלטים - לא בדרום, לא במרכז, לא בצפון ולא בשום מקום", אמר נתניהו. "נצטרך להגדיל את תקציב הביטחון כי החובה הראשונה של הממשלה היא להגן על אזרחיה והחובה הראשונה של מדינת היהודים היא להגן על מדינת היהודים וחיי אזרחי ישראל".

בהתייחסו לתהליך המדיני, אמר ראש הממשלה כי התנאי הראשון שהציב בפני הפלסטינים הוא הכרה מצדם בצביונה היהודי של מדינת ישראל. "בנוסף הדגשתי כי יש לשמור על ביטחונה של המדינה. אלו הם עקרונות עליהם נעמוד בצורה איתנה מול אילו שינסו להכתיב לנו תנאים שישאירו אותנו ללא ביטחון וללא שלום. בחודש הבא תהיה לי הזדמנות להציג את הדברים במהלך נאומי מול שני בתי הקונגרס בארצות הברית. אנחנו רוצים שלום אמיתי עם שכנינו - לא שלום על הנייר ושלום של מדשאות בבית הלבן".

"אבטלה כמעט בשפל של כל הזמנים"

בהקשר הכלכלי, ציין ראש הממשלה כי "חלפו שנתיים של צמיחה ושגשוג בלתי רגילים בכלכלת ישראל. אלו הם הישגים מרשימים במיוחד, משום שהם התממשו בשיאו של המשבר הכלכלי. האבטלה כמעט בשפל של כל הזמנים".

"נבטיח את צביונה של עתידה של מדינת ישראל - כמדינה יהודית ודמוקרטית", אמר נתניהו בהתייחסו לסוגיית ההסתננויות של מהגרים בלתי חוקיים. "בתקופה האחרונה חלה ירידה של כ-50% בכמות המסתננים לישראל".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק