אורח כבוד במימונה של יוצאי מרוקו: ח"כ הרצוג

למרות הסערה שחולל המסמך שבו צוטט כמי ששם ללעג את מוצאו של ח"כ עמיר פרץ, התגייסו יוצאי מרוקו להגנת עמיתו למפלגה: "תפישת עולמו רחוקה מהדברים"

יום אחרי הפרסום המביך ב"ויקיליקס" שחולל סערה במפלגת העבודה, יש מי שקיבל בקור רוח את האמירה המיוחסת לח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג על עמיתו למפלגה, ח"כ עמיר פרץ, שלפיה זוכה האחרון בציבור לתדמית של "מרוקאי אגרסיבי". 

הרצוג, שהכחיש בתוקף שאמר את הדברים, יוכל בקרוב להפגין את אהדתו לציבור יוצאי מרוקו בחגיגת המימונה המרכזית השנה, שאליה הוזמן היום כאורח כבוד.

יו"ר הפדרציה העולמית של יהודי מרוקו, סם בן-שטרית, אמר כי "הרצוג הוא חבר נשיאות הכבוד בפדרציה. ככזה אנו מכירים את תפישת עולמו, שהיא רחוקה מהדברים שנכתבו. אנו מזמינים את הרצוג להיות אורח הכבוד בחגיגה".

בארגון אף ביקשו היום לגנות באופן פומבי את מה שהגדירו כ"ניסיון לייחס לח"כ הרצוג דברים בעלי אופי עדתי. כדי להביע את תמיכתנו בו, הזמנו אותו לאירועים שיתקיימו ברחובות ובאשקלון".

לפי דיווח בעיתון "הארץ", אמר הרצוג את הדברים שיוחסו לו בשיחה עם דיפלומט אמריקני לפני בחירות 2006, כשפרץ עמד בראש מפלגת העבודה. אם זה לא מספיק, בהמשך סיפר הרצוג לנציג האמריקני כי המצב השתפר בעקבות הרשימה "המצוינת", כדבריו, שהציגה העבודה לכנסת, "שכוללת חברים אשכנזים, כדי לאזן את הרקע הספרדי של פרץ".

עוד עולה מהמסמכים שנחשפו, כי השגריר האמריקני לשעבר דן קרצר כינה את פרץ "סוס בעל צבע שונה", כשביקש להבדיל אותו ממועמדים אחרים להנהגת העבודה. אהוד ברק זכה לכינוי "סוס שחצן", מתן וילנאי כונה "סוס שחור", בן אליעזר "סוס מת", ושמעון פרס היה "הסוס הזקן". בסופו של דבר, זכתה העבודה בראשות פרץ ב-19 מנדטים וחברה לקואליציה עם קדימה בראשות אולמרט. פרץ כיהן כשר ביטחון והתפטר לאחר מלחמת לבנון ה-2.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק