צפו: ליברמן מקבל את ההודעה על כתב האישום

רגע לפני שהחלה ועידת מפלגתו, קיבל שר החוץ אביגדור ליברמן את ההודעה מפרקליטיו על ההחלטה להעמידו לדין. ליברמן שמר על קור רוח ופנים חתומות בעוד פרקליטים מבשרים לו את הבשורה. צפו ברגע הגורלי

את ההודעה על הגשת כתב האישום נגדו קיבל שר החוץ אביגדור ליברמן רגע לפני ועידת מפלגת ישראל ביתנו שמתקיימת בבנייני האומה בירושלים. הוועידה מועברת בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

את ההודעה קיבל ליברמן מפרקליטיו, שקיבלו את המידע מאנשיו של היועץ המשפטי לממשלה, כשהוא יושב על הבמה לצד בכירי המפלגה, רגע לפני תחילת הוועידה.

ליברמן לא נראה נרגש במיוחד למשמע ההודעה, והמשיך לשוחח עם עורכי דין ברוגע. לאחר שהסתיימה השיחה נשאר ליברמן בפנים חתומות.

בין סעיפי האישום: מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הודיע הערב על החלטתו להגיש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, בכפוף לשימוע. סעיפי האישום שייוחסו לו הם מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה והטרדת עד.

בשבועות האחרונים קיים וינשטיין סדרת דיונים יחד עם בכירים בפרקליטות, בהם פרקליט המדינה משה לדור, לקראת ההכרעה בשאלה האם ישנן ראיות מספקות להעמדת ליברמן לדין. חלק ממשתתפי הפורום הבכיר טענו במהלך הדיונים בתיק כי אין די ראיות להאשים את ליברמן בעבירה של קבלת שוחד, ולכן היא תושמט מכתב האישום.

בהודעת משרד המשפטים נמסר: "עבירות אלו נעברו בהתייחס לשליטה בחברות שאליהן הועברו כספים בהיקף של מיליוני דולרים, שמקורם באנשי עסקים פרטיים, ואשר התקבלו בין השנים 2001-2008 בתאגידים שהיו בשליטתו, במהלך כהונתו של ליברמן כחבר כנסת וכשר בממשלה".

חקירתו של שר החוץ נפתחה באפריל 2006 ולוותה כל העת בידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, בראשות עו"ד אביה אלף. כשלוש שנים לאחר פתיחת התיק הסתיימה חקירת היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), שהממצאים שעלו ממנה ביססו תשתית ראייתית נגד שר החוץ ואחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק