הח"כים יבדקו את שכר הח"כים

3 חברי קואליציה ו-3 חברי אופוזיציה מונו היום ע"י ועדת הכנסת כדי לבדוק את תנאי השכר של חברי הכנסת ועוזריהם הפרלמנטרים. "זו לא בושה לדבר על שכר הח"כים", אמר ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), שמונה להיות חבר בוועדה. ח"כ איתן כבל (העבודה) שהתנגד: "עיניים צופות בנו כעת ודברים יוצאים מפרופורציה"

הכנסת תבדוק את הכנסת (חדשות 2)

החתולים ישמרו על השמנת: ועדת הכנסת אישרה היום בצהריים בתום דיון סוער את הקמת  צוות בדיקה מיוחד, בראשות ח"כ מאיר שטרית (קדימה), שנועד לבדוק את תנאי חברי הכנסת והעוזרים הפרלמנטרים שלהם. היחידים שהתנגדו להחלטה היו הח"כים אילן גילאון (מרצ) ואיתן כבל (עבודה).

למעט יושב הראש שטרית, יהיו חברים בוועדה חברי הכנסת יריב לוין וזאב אלקין (ליכוד), דוד רותם (ישראל ביתנו), עינת וילף (העצמאות) ואברהם מיכאלי (ש"ס) וכך למעשה יהיה ייצוג שווה לחברי הקואליציה והאופוזיציה. מדובר בוועדה שנועדה לעקוף את ועדת גרונאו, האחראית על קביעת שכר חברי הכנסת ותפקידים במגזר הציבורי.

"אני מצר על כך שמתרגמים את המעשה כניסיון של ח"כים לשפר לעצמם את התנאים", אמר יו"ר ועדת הכנסת יריב לוין במהלך הדיון. "בסך הכול, הרעיון לכך נולד במהלך עבודת ועדת הכנסת בשנתיים האחרונות כשהועלו הצעות רבות לגבי שינוי תנאי הח"כים ואופן עבודתם", הוסיף.

במהלך דבריו, נזכר לוין גם בתקופה ששימש עוזר פרלמנטרי, אי שם בשנת 1993. "היה פה פקס אחד וקצב העבודה היה אחר", נזכר לוין. "הצוות יבדוק את הכול, גם תנאי שכר אם צריך, ויציג הצעות והמלצות", הבטיח.

"זו לא בושה לדבר על שכר הח"כים", אמר ח"כ רותם בתגובה להתנגדויות שהעלו כבל וגילאון בוועדה. "יש אנשים שבאו לכנסת והפסיקו הרבה כסף ולא צריך לפחד מהכותרות בעיתונים", הוסיף. "עיניים צופות בנו כעת ודברים יוצאים מפרופורציה", ענה לו ח"כ איתן כבל. "תמיד דברים יוצאים מפרופורציה. צריך להקים צוות חשיבה ולבצע פיקוח אמיתי", השיב לו ח"כ לוין.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק