הרצוג על סערת ה"מרוקאי": פרסום מעוות לגמרי

מפלגת העבודה גועשת וסוערת בעקבות הדלפת "ויקיליקס", לפיה כינה ח"כ הרצוג את חברו למפלגה עמיר פרץ "מרוקאי אגרסיבי". בראיון לרשת ב' מכחיש הרצוג את הדיווח וטוען: "אין מצב שאני אומר או חושב דברים כאלה. הפרשה הזאת תמות כמו שהיא נולדה". ח"כ כבל קרא להרצוג לפסול את עצמו מהתמודדות לראשות המפלגה

"אני מכחיש לחלוטין את הדברים המיוחסים לי" - כך אומר היום ח"כ יצחק בוז'י הרצוג (העבודה) בתגובה לדיווח בעיתון "הארץ" הבוקר המתבסס על הדלפה של "ויקיליקס", לפיה כינה את חברו למפלגה עמיר פרץ כ"אגרסיבי ומרוקאי".

"אף אחד לא יודע מי המקור שציטט אותי ומה מקורו", אמר ח"כ הרצוג בשיחה עם ירון דקל בתכנית "הכל דיבורים" ברשת ב' של קול ישראל. "כל מי שמכיר אותי וכל מי שראה את פועלי ותפיסת עולמי יודע שאין מצב שאני אומר דברים כאלה או אחשוב דברים כאלה. אני דוחה את הפרסום הזה, הוא מעוות לחלוטין".

"אני לא זוכר פגישה כזאת עם דיפלומט אמריקני, אני פוגש הרבה דיפלומטים. יכול להיות שמישהו ניתח ניתוחים שהיו באותה העת והסיק מכך דברים", הוסיף הרצוג. "העיתון לא פנה לקבל תגובה, אף אחד אל ראה את הדיווח הזה. זה לא חלק מההוויה הפנימית שלי וכמי שמוביל סדר יום ציבורי - אני דוחה את הדיווח מכל וכל".

"אתקשר מאוחר יותר לפרץ"

"יכול להיות שהפרסום נועד לפגוע במרוצי לראשות מפלגת העבודה", טען הרצוג בראיון. "שמעתי את חבריי כבר מתייחסים לזה מבלי לשאול אותי ומבלי להרים טלפון. זה לא היה ולא נברא, זה לא צריך להיות חלק ממערכת הבחירות שלנו. המערכת הזו נועדה לשקם את מפלגת העבודה, ואני מתכוון למנף את הקמפיין הזה כקמפיין חברתי".

הרצוג המשיך את המתקפה על חבריו למפלגה, שניצלו לדבריו את ההתבטאות על מנת להשתלח בו פוליטית. "הדבר הכי קל זה לרכב על הגל הזה. אף ציטוט שקרי לא יצליח לבלום את המסרים האמיתיים שלי והקמפיין שלי. הניסיון להוציא את השד העדתי מהבקבוק במהלך הקמפיין האחרון - לא ילך ולא יצלח".

הרצוג ציין עוד כי יתקשר מאוחר יותר היום לעמיר פרץ וישוחח עמו. "כולנו ביחסים טובים ולכל אורך השנים ידענו לעבוד ביחד ונדע לעבוד בהמשך. אני מציע לחבריי לא לפתח קמפיין על בסיס ציטוט שקרי. אני בטוח מאוד בעצמי, ידוע מאין באתי ולאן אני הולך. הפרשה הזאת תמות כמו שהיא נולדה".

בינתיים, ההתבטאות המיוחסת להרצוג ממשיכה לעורר סערה במפלגת העבודה. יו"ר הסיעה, איתן כבל, תקף היום את הרצוג בראיון לגלי צה"ל וקרא לו לפסול את עצמו מהמירוץ לראשות מפלגת העבודה. "אסור שיחול חוק ההתיישנות על ההתבטאות הזו", אמר כבל בראיון לתכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין. "הרצוג יכול להתנער ממנה כמה שהוא רוצה, אבל הכוח בוויקיליקס הוא חשיפה של דברים גם לא נעימים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק