בוז'י הרצוג על עמיר פרץ: מרוקאי אגרסיבי

מסמכי וויקיליקס שהתפרסמו הבוקר בעיתון "הארץ" חושפים מה חשב ח"כ יצחק בוז'י הרצוג על יו"ר המפלגה שלו ב-2006. "נתפס בציבור כמרוקאי אגרסיבי ובלתי מנוסה", אמר הרצוג על פרץ במהלך שיחה עם דיפלומט אמריקני. מה הוא חושב עכשיו, כשהשניים יתמודדו ראש בראש על ראשות העבודה?

לעיתים נדירות אנו זוכים לשמוע מה חושבים זה על זה פוליטיקאים באותה מפלגה. עיתון "הארץ" חושף היום חלקים ממסמכים שהודלפו לאתר "ויקיליקס", ובהם אומר חבר הכנסת יצחק הרצוג כי חבר הכנסת עמיר פרץ נתפס בציבור כ"מרוקאי אגרסיבי ובלתי מנוסה".

הרצוג, על פי הדיווח, אמר את הדברים בשיחה עם דיפלומט אמריקני לפני בחירות 2006, כשפרץ עמד בראש מפלגת העבודה. אם זה לא מספיק, בהמשך סיפר הרצוג לנציג האמריקני כי המצב השתפר בעקבות הרשימה "המצוינת", כדבריו, שהציגה העבודה לכנסת, "שכוללת חברים אשכנזים, כדי לאזן את הרקע הספרדי של פרץ".

עוד עולה מהמסמכים שנחשפו, כי השגריר האמריקני לשעבר דן קרצר כינה את פרץ "סוס בעל צבע שונה", כשביקש להבדיל אותו ממועמדים אחרים להנהגת העבודה. אהוד ברק זכה לכינוי "סוס שחצן", מתן וילנאי כונה "סוס שחור", בן אליעזר "סוס מת", ושמעון פרס היה "הסוס הזקן". בסופו של דבר, זכתה העבודה בראשות פרץ ב-19 מנדטים וחברה לקואליציה עם קדימה בראשות אולמרט. פרץ כיהן כשר ביטחון והתפטר לאחר מלחמת לבנון ה-2.

מעניין יהיה לראות כיצד יתנהלו כעת השניים, לאחר שאתמול הודיע פרץ כי בכוונתו לשוב ולהתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

פרץ רץ לעבודה: "צריך כיפת ברזל חברתית"

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, כינס אתמול פרץ מסיבת עיתונאים בה הודיע רשמית שיתמודד בבחירות הקרובות על ראשות המפלגה מול חברי הכנסת שלי יחימוביץ' והרצוג. "זה הרגע וזה הזמן, אתמודד על ראשות העבודה", הכריז פרץ. "נפעל להחזיר את מפלגת העבודה למרכז המפה הפוליטית. אם הייתי חושב שאין לנו סיכוי לא הייתי מצטרף למירוץ. כל מי שייבחר יהיה בחירה ראויה".

פרץ הוסיף כי בכוונתו להגיש תכנית "להקמת כיפת ברזל חברתית". לדבריו, התכנית תכלול "הגנה על שלושת הדברים: חברה, דמוקרטיה ושלום. נטפל בפער החברתי הגדול ובחיזוק מעמד הביניים".

פרץ כיהן כבר בשנת 2005 כיו"ר המפלגה, לאחר שניצח את שמעון פרס בפריימריז על ראשות המפלגה שנערכו באותה השנה. עם כניסתה של מפלגת העבודה לממשלה, נבחר פרץ לתפקיד שר הביטחון. ביקורת קשה נמתחה אז על התנהלותו במהלך מלחמת לבנון השנייה וביוני 2007, עם היבחרו של אהוד ברק לתפקיד יו"ר המפלגה, הודיע פרץ על התפטרותו מתפקיד שר הביטחון.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק