שר החוץ ליברמן: "הפסקת האש - טעות חמורה"

"השקט מאפשר לחמאס להצטייד בנשק ולחזק את כוחו", כך אמר הבוקר שר החוץ אביגדור ליברמן בראיון לרשת ב'. הוא הוסיף כי הפסקת האש סותרת את האינטרס של ישראל, אך הבהיר כי עמדותיו לא יגרמו למשבר קואליציוני: "נשיג כל מה שהובטח לנו בלי איומים"

על תושבי הדרום עבר לילה ראשון של שקט מזה מספר ימים, אך יש מי שדווקא השקט הזה מפריע לו. "הפסקת האש היא טעות חמורה", אמר הבוקר שר החוץ אביגדור ליברמן בראיון בתכנית "הבוקר הזה" ברשת ב'.

"השקט מאפשר לחמאס להצטייד בנשק ולחזק את כוחו", הוסיף ליברמן ואמר כי הפסקת האש סותרת את האינטרס הלאומי של ישראל.

עם זאת, הדגיש שר החוץ כי "ישראל ביתנו" לא תפרוש מהממשלה בעקבות הרגיעה היחסית: "נשיג את כל מה שהובטח לנו בהסכם עם הליכוד, בלי איומים ומשברים".

גורם פלסטיני: הסכמנו על הפסקת אש 

אחרי האיתות של חמאס כי הוא אינו מעוניין בהסלמה והמסר של ראש הממשלה נתניהו לפיו "שקט ייענה בשקט", גוברים הסימנים לרגיעה בדרום. גורם פלסטיני רשמי המקורב לאו"ם מסר אמש לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ישראל והפלגים הפלסטינים הסכימו על הפסקת אש.

"הפלגים הפלסטינים הסכימו לחדול מירי הרקטות וישראל הסכימה להפסיק את התקיפות על רצועת עזה", ציין הגורם הפלסטיני. דובר מטעם הג'יהאד האיסלאמי, אבו אחמד, מסר כי הפסקת האש תתבצע למען שמירה על האינטרסים של הפלסטינים. "אם הם יפסיקו לירות עלינו, גם אנחנו נפסיק לירות - ויהיה שקט", הבהיר.

בתגובה אמר גורם רשמי ישראלי בכיר לסוכנות הידיעות: "נשפוט את הצד השני במהלך הימים הקרובים. האופן שבו חמאס ישלוט על יתר הפלגים החמושים ישפיע על הדרך בה נבחר להגיב. מה שיקרה מעכשיו והלאה תלוי בצד השני". עוד הוסיף הגורם כי "המצב נראה רגוע יותר כעת, אבל עדיין לא ברור לאן אנחנו הולכים".

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

הסלמה בדרום - כל העדכונים:

הווידאופדיה - כיפת ברזל

כל הפרטים על ההסלמה בדרום

כך נראה יירוט של טיל מבפנים

רה"מ: לא נוכל להגן על כל בית

טורקיה נגד ישראל: "תגובה מוגזמת"

הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צפו: כיפת ברזל משמידה טיל גראד בשמי אשקלון

סיכום סוף שבוע של אש בדרום