עורך דינו של רה"מ: "על החשבונית השנייה כתוב - בוטל"

עורך הדין של רה"מ נתניהו מגיב הבוקר לפרשת הנסיעות שנחשפה בערוץ 10. לדבריו של עו"ד דוד שמרון, התחקיר שבוצע מעיד על "חוסר אינטיליגנציה", כלשונו. אני מחזיק בחשבונית הכפולה כביכול שהוצגה, וכתוב עליה שהיא מבוטלת", אמר

אחרי חשיפת הפרטים הנוספים בנוגע למימון נסיעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחו"ל, זאת כחלק מהתחקיר שפרסם לראשונה העיתונאי רביב דרוקר בתכנית "המקור" בערוץ 10, מגיעה הבוקר הכחשה גורפת מצד עורך דינו של נתניהו דוד שמרון.

על פי פרטי התחקיר שהוצג אמש, לצד מימון של 8,237 דולר על ידי המרכז הרפואי באשדוד, קיבל נתניהו מימון זהה של 8,237 דולר גם מארגון בשם "Jewish Heritage Foundation", וזאת ללא שניתן אישור לדבר.

עו"ד שמרון הכחיש הבוקר בריאיון שהעניק לרשת ב' את הטענות שהועלו והביע זעזוע, כלשונו, מ"חוסר האינטליגנציה שנחשף אתמול". לדבריו, לכל טיסה לחו"ל מופקות מספר חשבוניות עם שינויים, "אך הכול נחתם בקבלה אחת מרוכזת. אני מחזיק בחשבונית הכפולה כביכול שדרוקר הציג, וכתוב עליה שהיא מבוטלת", טען עו"ד שמרון.
 
עו"ד שמרון הוסיף וציין כי את הטיסה שעליה דובר בתכנית מימן גורם פרטי, אך המרכז הרפואי אשדוד לא שילם עבורה. "התחקיר של ערוץ 10 מסתתר מאחורי גורם אנונימי שאני לא בטוח שקיים. אני רק יודע שאין שום קניה כפולה של כרטיסים. מדובר בהבל הבלים", סיכם את דבריו. היום צפוי נתניהו להתייחס לפרטים החדשים כחלק מדברים שיישא במסיבת עיתונאים משותפת בברלין עם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.

רה"מ מכחיש את הפרטים

כבר בשבוע שעבר הגיעו הכחשות גורפות מצדו של ראש הממשלה במשדר המיוחד שערכנו בחדשות 2. בין היתר, הוצגו בתחקיר חשבוניות שלפיהן כיסו שני גופים שונים את עלות נסיעתו של נתניהו לארצות הברית ב-2006. מדובר בנסיעה לצורך השתתפותו באירוע גיוס כספים למען המרכז הרפואי שעתיד לקום באשדוד. נסיעה זו, לרבות מימון הנסיעה ע"י המרכז הרפואי עצמו, אושרה ע"י ועדת האתיקה.

עם זאת, אתמול, כאמור, נחשפו הפרטים הנוספים שסותרים, לכאורה, את טענותיו של נתניהו. אם אכן יתבררו הטענות שהושמעו ב"המקור" כנכונות, הרי שמדובר בחשד לקבלת מימון כפול עבור נסיעה אחת - בדומה לסעיפים בהם הואשם אהוד אולמרט בפרשת "ראשונטורס".

לטענת דרוקר, קיבלו בני הזוג נתניהו כ-19 אלף דולר נוספים מחברת היי טק בשם Proseed עבור טיסה מניו יורק לפריז ומשם לישראל - כך שעלות הנסיעה הכוללת היא מעל 35 אלף דולר, כ-150 אלף שקל.

עורך הדין של נתניהו: נגיש תביעת דיבה

מארגון Heritage, שאחראי למימון הכפול לכאורה, סירבו לפניית ערוץ 10 להגיב לדברים.

מפי גורמים המקורבים לנתניהו נמסר כי ראש הממשלה יגיב היום בצהריים לממצאי התחקיר החדשים. עורך דינו של נתניהו דוד שמרון דחה בתוקף את הדברים: "ראש הממשלה פעל על פי החוק בכל נסיעותיו. אין אפילו אגורה אחת של מימון כפול. מספר גופים התחלקו בהוצאות נסיעתם של ראש הממשלה ורעייתו. מדובר בכתבה שאינה אמת, חסרת כל בסיס, במטרה להכפיש ולפגוע בראש הממשלה.

"אחרת קשה להבין מדוע הערוץ מתעקש זאת פעם שניה לשדר כתבה שאינה אמת. משפחת נתניהו תגיש תביעת דיבה הן על דברי אי האמת ששודרו בכתבה הראשונה, והן על דברי אי האמת והדיבה".

גם בליכוד הגיבו בזעם לדיווח: "ערוץ 10 הטעה את צופיו בנוגע לחשבונית שהקרין. רביב דרוקר ביקש להרשים את קוראיו בנוגע לאחת הנסיעות של נתניהו והציג על המסך חשבונית של משרד הנסיעות איילה טורס על סך: 8237 דולר בגין טיסה לניו-יורק עבור המרכז הרפואי באשדוד.

"בדיקה מדוקדקת יותר העלתה כי ערוץ 10 הקרין לצופים חשבונית עליה כתוב במפורש "מבוטלת" ( CANCELLED). מילה זו מופיע באופן מודגש על גבי החשבונית אך הוסתרה על ידי ערוץ 10. כלומר, תכנית המקור של ערוץ 10 בחרה שלא לומר את האמת לצופים, ובלבד שניתן יהיה להכפיש את רה"מ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק