התפתחויות בפרשת הנסיעות: "נתניהו קיבל מימון כפול לטיסה"

על רקע פתיחת חקירת המבקר, נחשפו בערוץ 10 חשבוניות שלפיהן קיבל נתניהו ב-2006 כיסוי משני גורמים שונים על סך 8,237 דולרים לאותה הנסיעה, אחד מהם מבלי שקיבל את אישור ועדת האתיקה. עורך דינו: "ראש הממשלה פעל לפי החוק בכל נסיעותיו. נגיש תביעת דיבה". הליכוד: החשבונית שהוצגה בוטלה.

נמשכת חשיפת הפרטים בכל הנוגע למימון נסיעותיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לחו"ל. בהמשך לפרשה שפרסם לראשונה העיתונאי רביב דרוקר בתכנית "המקור" בערוץ 10 ואחרי ההכחשות הגורפות של ראש הממשלה במשדר המיוחד בשבוע שעבר בחדשות 2, נחשפו אמש בחדשות 10 שורה של מסמכים וגילויים בנוגע לטיסותיו של נתניהו.

בין היתר, הוצגו שם חשבוניות שלפיהן כיסו שני גופים שונים את עלות נסיעתו של נתניהו לארצות הברית ב-2006. מדובר בנסיעה לצורך השתתפותו באירוע גיוס כספים למען המרכז הרפואי שעתיד לקום באשדוד. נסיעה זו, לרבות מימון הנסיעה ע"י המרכז הרפואי עצמו, אושרה ע"י ועדת האתיקה.

עם זאת, על פי פרטי התחקיר שהוצג אתמול, לצד מימון של 8,237 דולר ע"י המרכז הרפואי באשדוד - קיבל נתניהו מימון זהה של 8,237 דולר גם מארגון בשם "Jewish Heritage Foundation" - וזאת ללא שניתן אישור לדבר.

לכאורה, מדובר בחשד לקבלת מימון כפול עבור נסיעה אחת - בדומה לסעיפים בהם הואשם אהוד אולמרט בפרשת "ראשונטורס".

לטענת העיתונאי רביב דרוקר, שהציג את פרטי התחקיר - קיבלו בני הזוג נתניהו כ-19 אלף דולר נוספים מחברת היי טק בשם Proseed עבור טיסה מניו יורק לפריז ומשם לישראל - כך שעלות הנסיעה הכוללת היא מעל 35 אלף דולר, כ-150 אלף שקל.

עורך הדין של נתניהו: נגיש תביעת דיבה

מארגון Heritage, שאחראי למימון הכפול לכאורה, סירבו לפניית ערוץ 10 להגיב לדברים.

מפי גורמים המקורבים לנתניהו נמסר כי ראש הממשלה יגיב היום בצהריים לממצאי התחקיר החדשים. עורך דינו של נתניהו דוד שמרון דחה בתוקף את הדברים: "ראש הממשלה פעל על פי החוק בכל נסיעותיו. אין אפילו אגורה אחת של מימון כפול. מספר גופים התחלקו בהוצאות נסיעתם של ראש הממשלה ורעייתו. מדובר בכתבה שאינה אמת, חסרת כל בסיס, במטרה להכפיש ולפגוע בראש הממשלה.

"אחרת קשה להבין מדוע הערוץ מתעקש זאת פעם שניה לשדר כתבה שאינה אמת. משפחת נתניהו תגיש תביעת דיבה הן על דברי אי האמת ששודרו בכתבה הראשונה, והן על דברי אי האמת והדיבה".

גם בליכוד הגיבו בזעם לדיווח: "ערוץ 10 הטעה את צופיו בנוגע לחשבונית שהקרין. רביב דרוקר ביקש להרשים את קוראיו בנוגע לאחת הנסיעות של נתניהו והציג על המסך חשבונית של משרד הנסיעות איילה טורס על סך: 8237 דולר בגין טיסה לניו-יורק עבור המרכז הרפואי באשדוד.

"בדיקה מדוקדקת יותר העלתה כי ערוץ 10 הקרין לצופים חשבונית עליה כתוב במפורש "מבוטלת" ( CANCELLED). מילה זו מופיע באופן מודגש על גבי החשבונית אך הוסתרה על ידי ערוץ 10. כלומר, תכנית המקור של ערוץ 10 בחרה שלא לומר את האמת לצופים, ובלבד שניתן יהיה להכפיש את רה"מ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק