המבקר יבדוק את מימון הנסיעות והתרומות של ראש הממשלה נתניהו

מבקר המדינה הודיע הערב כי יחקור את פרשת נסיעותיו של רה"מ נתניהו לחו"ל. אבל, הסמכויות שינתנו לו - עדיין אינן ברורות: היועץ המשפטי לכנסת הודיע כי הוועדה לביקורת המדינה תיאלץ לקיים הצבעה חוזרת על הענקת סמכויות חקירה מיוחדות לאנשיו

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס קיים היום דיון מיוחד עם הצוות הבכיר במשרדו בהמשך לבחינה הראשונית שהתקיימה במשרד, בתלונות שהגיעו על נסיעותיו של מר נתניהו לחו"ל ועל קבלת תרומות לבחירות.

בתום הישיבה הודיע משרד המבקר כי יבדוק את הנושאים הנתונים לסמכותו. לינדנשטראוס יבדוק בין השאר את ההוראות הנוגעות לתרומות הבחירות המוקדמות, כמו גם את מימון נסיעותיו של נתניהו על ידי גורמים פרטיים שלא על פי הכללים "למניעת ניגוד עניינים של שרים וסגני שרים."עוד נמסר, כי לגבי בדיקת נושאים נוספים המבקר יחליט על כך בהתאם להתפתחויות.

את הבדיקה ירכז מנהל החטיבה לביקורת משרדי הממשלה בירושלים יובל חיו. כמו כן ישתתפו בה בכירים נוספים במשרד מבקר המדינה ובהם יועץ המבקר עו"ד אריה רוטר; עוזר בכיר למבקר במאבק למען טוהר המידות - נצ"מ בדימ. נחום לוי ועובדי האגף לביקורת בחירות ומימון מפלגות.

אבל, הסמכויות שינתנו למבקר המדינה - עדיין אינן ברורות: היועץ המשפטי לכנסת הודיע כי הוועדה לביקורת המדינה תיאלץ לקיים הצבעה חוזרת על הענקת סמכויות חקירה מיוחדות לאנשיו. חוות הדעת ניתנה בעקבות פניות חברי כנסת מהליכוד שטענו כי הישיבה שבה אושר המהלך הייתה מחטף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק