נתניהו על פרשת הנסיעות: "זו תרעלה, מטווחים את אשתי"

במשדר המיוחד בחדשות 2 באינטרנט התייחס ראש הממשלה לראשונה לתחקיר שלפיו טס עם רעייתו לחו"ל על חשבון נדבנים וגופים פרטיים: "זה ניסיון לפגוע בי והאמת תצא לאור. מנסים לייצר סטנדרט שלא היה קיים כלפי כולם"

הלל מירושלים, גולש חדשות 2 באינטרנט, דרש הסברים על פרשת הנסיעות החדשה - וראש הממשלה השיב. בשידור החי המיוחד של חדשות 2, חדשות 2 באינטרנט ויוטיוב סיפק בנימין נתניהו התייחסות ישירה ראשונה לתחקיר ערוץ 10 שבו נטען כי בעת שכיהן כשר וחבר כנסת נהג לטוס יחד עם רעייתו לחו"ל על חשבון אנשי עסקים ועמותות שונות. ערב לפני שמבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יכריע אם לפתוח בבדיקה בעקבות החשדות, הדגיש ראש הממשלה כי "שום דבר לא מומן שלא כדין. הכל נעשה לפי הדין, אבל אפעל לפי מה שייקבעו הגורמים".

"אני יכול סוף סוף להציג כמה עובדות", אמר נתניהו בפתח דבריו. "יש פה מסע מאורגן ומתוזמר של הכפשה. זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי. אלו סיפורים מופרכים ומוגזמים שנגועים בצביעות. יש אנשים שלא אוהבים את זה שאני ראש הממשלה והם מנסים בדרכם שלהם לשנות את זה. הרבה דברים לא נכונים, והדבר העיקרי הוא שבכל שנה יש מאות נסיעות של חברי כנסת, של שרים, של סגני שרים, של ראשי ממשלה לשעבר ושל נשיאים במשך תקופת ה'תחקיר'. הסטנדרט של ראשי הממשלה לא שונה משל מנהיגים כמו קלינטון או טוני בלייר. יש פה צביעות נוראית. בכל הנסיעות האלה לא טסו בצ'רטר, לא נסעו באוטובוסים ולא לנו באכסניות נוער - כולל הצטרפות הרעייה שזה הסטנדרט".

על הטיסות שלפי התחקיר מומנו על ידי גופים ואישים פרטיים הסביר נתניהו: "מדובר באירועים ציבוריים שמומנו על ידי גופים שבאים לעזור למדינת ישראל, שבאים לגייס כסף לישראל, לנזקקים, לנפגעי טרור או לעלייה. לשרים, לחברי כנסת ולראשי ממשלות היו מאות נסיעות שמימנו ארגונים שהזמינו אותם למען מטרות טובות. מי שמימן את זה הם תורמים, שהם בדיוק אלה שמממנים הרבה גופים כמו האגודה למען החייל".

"מנסים לייצר סטנדרט שלא היה קיים כלפי כולם"

על אופי התחקיר כולו ועל המערכה המשפטית שהוא מנהל כדי לנקות את שמו הטוב נגד צוות ערוץ 10 והעיתון מעריב אמר ראש הממשלה: "זה היה ניסיון לפגוע בי והאמת תצא לאור. מנסים לייצר סטנדרט שלא היה קיים כלפי כולם. הדבר הכי נורא הוא שכדי לפגוע בי הם מטווחים ישר את אשתי בצורה איומה ולא הוגנת. כל התרעלה הזאת יוצאת מכמה עיתונאים שבאמת לא אוהבים אותי".

כשנשאל לעניין הטענה בתחקיר שלפיו נהגה אשתו של ראש הממשלה, שרה, להביא לנסיעות בחו"ל כביסה מהארץ לניקוי במלונות, קבע נתניהו באופן נחרץ כי מדובר ב"קשקוש", כלשונו.

על חצי הביקורת שספגה רעייתו אמר: "זה נורא שהיא מקבלת את כל התרעלה אשתי היא פסיכולוגית ילדים והולכת לבתי ספר כאן. היא הולכת לעבודה בבוקר וחוזרת בערב הביתה, ואז רואה דברים נוראיים. האמהות אוהבות אותה וגם הילדים. היא, החברות שלה והקולגות שלה בעבודה אומרות לה: שרהל'ה, מה הם עושים לך? איך הם משחירים אותך?".

בסיום הדברים, פנה נתניהו שוב לעיתונאים שלדבריו אחראיים להכפשת שמו ואמר: "חבר'ה, זה לא יעזור לכם. זו רשעות וצביעות ואני אשאר כאן עוד שנים רבות ואמשיך להנהיג את המדינה".

מבקר המדינה: נסיעות על חשבון תרומות - "לא תקין"

מבקר המדינה לינדנשטראוס יודיע מחר האם יש מקום לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בגין הטענות שהועלו נגדו בתחקיר המדובר.

בריאיון היום לגלי צה"ל הוא אמר: "אין זה תקין שאנשי ציבור נוסעים על חשבון נדבנים ותרומות". אותה התבטאות מצטרפת לדברים נוספים שאמר בתחילת השבוע, כשהתנגד לתופעה בה אנשי ציבור נוסעים לחו"ל במימון נדבנים ואנשי עסקים.

מממן הנסיעות נכנס עם רה"מ לפגישה עם סרקוזי

אתמול חשפה דפנה ליאל ב"מהדורה המרכזית" כי מאיר חביב, איש עסקים שמימן על פי אותו תחקיר חלק מנסיעותיו של ראש הממשלה נתניהו, השתתף בפגישה מצומצמת עמו ועם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

חביב צולם בפגישה בצרפת עם נתניהו, סרקוזי, בכירים בממשלו וגם היועץ המיוחד עוזי ארד. האדם היחיד בחדר שאינו קשור לאחת מהממשלות הוא חביב - חבר טוב של ראש הממשלה נתניהו. הגורמים הדיפלומטיים מכנים את הסיטואציה "תמוהה" מפני שנתניהו העדיף, כך נראה, את חברו על פני אנשי שגרירות שלא הורשו להיכנס.

חביב, פרט להיותו איש עסקים אמיד, גם פעיל בפוליטיקה הצרפתית ובקהילה היהודית בצרפת. "אני הכרתי לנתניהו את סרקוזי ולא להיפך", אמר הערב בתגובה חביב בשיחה עם חדשות 2. "נתניהו חבר שלי, אלו פגישות פרטיות. אני קרוב אליו, בוא נגיד - לתנועת הליכוד זה תמיד".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לידיעה כי חביב הוא סגן יו"ר ועד הקהילות היהודיות בצרפת, גוף שעובד עם ממשלת צרפת, ועל כן נכנס לאותה פגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הגולשים מראיינים את נתניהו - פרויקט מיוחד:

הריאיון המלא עם ראש הממשלה

רה"מ: אבו סיסי מסר מידע בעל ערך

האם נתניהו יצא עם לבני לבירה?

איך אפשר לחיות מ-2,700 ש"ח בחודש?

סעדה לרה"מ: איך תחזיר את המוחות?