מחר: המבקר יודיע האם יבדוק את נסיעות נתניהו

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס אמר היום על נתניהו: "אין זה תקין שאנשי ציבור נוסעים על חשבון נדבנים ותרומות". הוא הוסיף שמחר יודיע אם יש מקום לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בגין תחקיר "ביביטורס"

לינדנשטראוס ונתניהו. יבדוק או לא? (חדשות 2)

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יודיע מחר האם יש מקום לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין מימון נסיעתיו לחו"ל בעת שכיהן כשר וחבר כנסת, על חשבון אנשי עסקים ועמותות שונות. זאת, בעקבות תחקיר "ביביטורס" הידוע ששודר בתוכנית "המקור" בערוץ 10.

"אין זה תקין שאנשי ציבור נוסעים על חשבון נדבנים ותרומות", אמר היום לינדנשטראוס בראיון לגלי צה"ל. התבטאותו היום מצטרפת להתבטאות נוספת בתחילת השבוע, כאשר הוא התנגד לתופעה בה אנשי ציבור נוסעים לחו"ל במימון נדבנים ואנשי עסקים.

מממן הנסיעות נכנס עם רה"מ לפגישה עם סרקוזי

אתמול חשפה דפנה ליאל ב"מהדורה המרכזית" כי מאיר חביב, איש עסקים שמימן על פי אותו תחקיר חלק מנסיעותיו של ראש הממשלה נתניהו, השתתף בפגישה מצומצמת עמו ועם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי.

חביב צולם בפגישה בצרפת עם נתניהו, סרקוזי, בכירים בממשלו וגם היועץ המיוחד עוזי ארד. האדם היחיד בחדר שאינו קשור לאחת מהממשלות הוא חביב - חבר טוב של ראש הממשלה נתניהו. הגורמים הדיפלומטיים מכנים את הסיטואציה "תמוהה" מפני שנתניהו העדיף, כך נראה, את חברו על פני אנשי שגרירות שלא הורשו להיכנס.

חביב, פרט להיותו איש עסקים אמיד, גם פעיל בפוליטיקה הצרפתית ובקהילה היהודית בצרפת. "אני הכרתי לנתניהו את סרקוזי ולא להיפך", אמר הערב בתגובה חביב בשיחה עם חדשות 2. "נתניהו חבר שלי, אלו פגישות פרטיות. אני קרוב אליו, בוא נגיד - לתנועת הליכוד זה תמיד".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לידיעה כי חביב הוא סגן יו"ר ועד הקהילות היהודיות בצרפת, גוף שעובד עם ממשלת צרפת, ועל כן נכנס לאותה פגישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק