מיהו יקיר העיר אור עקיבא - שכלל לא גר בעיר?

ח"כ אליהו גבאי יקבל הערב את אות "יקיר העיר" מעיריית אור עקיבא, לציון 60 שנים לעיר. אבל ח"כ גבאי לא גר בעיר. הסיבה להענקת האות היא מהלך מאחוריו עמד, במסגרתו החברה לפיתוח קיסריה מעניקה כספים לעיר השכנה

ח"כ אליהו גבאי (חדשות 2)

מזל טוב: העיר אור עקיבא חוגגת שישים, והערב יתקיים באולם התרבות העירוני בעיר טקס הענקת "אות יקיר אור עקיבא". אבל האות יינתן למישהו שכלל אינו מתגורר באור עקיבא.

מי שיקבל אותו הוא חבר הכנסת לשעבר אלי גבאי, וזאת בגלל מהלך מעניין במיוחד שקידם לפני כמה שנים: בזמן הפולמוס הגדול על הצעות החוק לאיחוד ערים, בין היתר לאיחוד אור עקיבא ושכנתה קיסריה, גבאי מצא פתרון - העיר היוקרתית קיסריה לא אוחדה עם שכנתה, אבל החברה לפיתוח קיסריה (שמאחוריה בין היתר קרן רושטילד) התחייבה להעביר מדי שנה 3 מיליון וחצי דולרים (!) לקידום פרוייקטים חינוכיים ליישובים הסמוכים לקיסריה, כאשר רוב הכסף, למעלה משני מיליון דולרים, מנותב מאז לטובת עיריית אור עקיבא.

הדבר שיפר מאוד את מצבה של קופת העירייה ואיפשר לה לבצע פרויקטים רבים, ועל כך היא תאמר היום תודה לאלי גבאי, ח"כ לשעבר, יליד בגדד, לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים.

גבאי אמר בתגובה כי לטעמו מדובר במהלך חברתי ממדרגה ראשונה שיש לבצע בעוד מקומות בארץ: "אני מקווה שעוד ועוד מאבקים כאלה ישנו את מצבם של ישובים שנגזר עליהם לחיות בעוני מכיוון שאזורי התעשייה הסמוכים להם הוענקו ליישובים חזקים ועשירים בסביבתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק