מממן הנסיעות נכנס עם רה"מ לפגישה עם סרקוזי

איש העסקים הצרפתי ופעיל הקהילה היהודית מאיר חביב מגדיר עצמו "חבר טוב" של בנימין נתניהו. בתמונה שהגיעה לידי חדשות 2 נראה חביב, שעל פי תחקיר "המקור" מימן נסיעות לרה"מ, יושב עמו ועם הנשיא סרקוזי בפגישה מצומצת ביותר. "אני הכרתי לנתניהו את סרקוזי ולא להיפך", אומר חביב בתגובה

מה עשה מאיר חביב, איש עסקים שמימן על פי תחקיר תכנית "המקור" בערוץ 10 חלק מנסיעותיו של ראש הממשלה נתניהו, בפגישה מצומצמת עמו ועם נשיא צרפת ניקולא סרקוזי? זה מה ששואלים היום גורמים דיפלומטיים בכירים.

חביב צולם בפגישה בצרפת עם נתניהו, סרקוזי, בכירים בממשלו וגם היועץ המיוחד עוזי ארד. האדם היחיד בחדר שאינו קשור לאחת מהממשלות הוא חביב - חבר טוב של ראש הממשלה נתניהו. הגורמים הדיפלומטיים מכנים את הסיטואציה "תמוהה" מפני שנתניהו העדיף, כך נראה, את חברו על פני אנשי שגרירות שלא הורשו להיכנס.

חביב, פרט להיותו איש עסקים אמיד, גם פעיל בפוליטיקה הצרפתית ובקהילה היהודית בצרפת. "אני הכרתי לנתניהו את סרקוזי ולא להיפך", אמר הערב בתגובה חביב בשיחה עם חדשות 2. "נתניהו חבר שלי, אלו פגישות פרטיות. אני קרוב אליו, בוא נגיד - לתנועת הליכוד זה תמיד".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לידיעה כי חביב הוא סגן יו"ר ועד הקהילות היהודיות בצרפת, גוף שעובד עם ממשלת צרפת, ועל כן נכנס לאותה פגישה.

לינדנשטראוס: החלטה על בדיקת נסיעות נתניהו - עד לסוף השבוע

מבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, מסר אתמול כי עד לסוף השבוע יכריע האם לפתוח בבדיקת פרשת הנסיעות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה, שמומנו לכאורה בידי גורמים פרטיים.

"אני מניח שעד סוף השבוע תהיה תשובה בנושא", אמר לינדנשטראוס לגלי צה"ל. "אני נגד מימון פרטי לנסיעות של אישי ציבור, שנוסעים בתפקיד או שלא בתפקיד. הם צריכים לדעת שהם לא יכולים לקבל מימון מגורמים פרטיים".

בשבוע שעבר נחשף תיעוד של עשרות נסיעות של בני הזוג נתניהו, שבמהלכן הם התארחו במלונות פאר ואכלו במסעדות יוקרה על חשבון רשימה ארוכה של אנשים פרטיים ומוסדות שונים.

האירועים שלהם נוגע התחקיר התרחשו טרם תחילת הקדנציה הנוכחית שלו כראש ממשלה, כששימש שר וחבר כנסת. בעקבות התפוצצות הפרשה, דרשו בקדימה מהיועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, לפתוח בחקירה נגד נתניהו בטענה שהתנהלותו לא רק שאינה אתית, אלא אף בעלת אופי פלילי. 
 
רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק