הכנסת אישרה את חוק שלילת האזרחות

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק האזרחות, לפיו בית המשפט יוכל לשלול אזרחותו של מי שפגע בביטחון המדינה. הח"כים הערבים זועמים: "השלטת משטר טרור ודיקטטורה דורסנית"

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את "חוק שלילת האזרחות", של חברי הכנסת דוד רותם ורוברט אילטוב (ישראל ביתנו), לפיו יהיה בסמכות בית המשפט לשלול אזרחות למי שהורשע בפגיעה חמורה במדינה. מדובר בתיקון לחוק האזרחות.

באותה ישיבה אושרה גם שלילת הפנסיה לח"כ לשעבר עזמי בשארה.

"פגיעה חמורה" מוגדרת במסגרת החוק: מעשה טרור, גרימה למלחמה, סיוע לאויב במלחמה, שירות בכוחות האויב, ריגול וריגול חמור". ח"כ רותם בירך על ההחלטה ואמר כי "כל מי שיבגוד במדינה, ויבצע מעשי טרור נגד אזרחיה יידע - נאמנות ואזרחות הולכים יחד. אין אזרחות בלי נאמנות".

37 ח"כים הצביעו בעד החוק ו-11 הצביעו נגד. חברי הכנסת הערבים תקפו את אישור החוק. יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד בראכה, אמר: "לאן אתם מובילים? זה פשוט מטורף לחלוטין". ח"כ טאלב א-סנע הוסיף, "זהו המשך ישיר למתקפה הגזענית נגד הדמוקרטיה והשלטת משטר טרור ודיקטטורה דורסנית של הרוב".

מי שהיה שבע רצון אחרי אישור החוק הוא השר אביגדור ליברמן, שאמר כי "עוד הבטחה של ישראל ביתנו לבוחריה מולאה הערב במלואה: בלי נאמנות - אין אזרחות. מי שפוגע במדינה לא יכול ליהנות מאזרחותה ומפירותיה. החוק שאושר סופית בכנסת יעזור להתמודד עם התופעה שבה מנצלים את הדמוקרטיה כדי לחתור תחתיה, ומי שנקרא אזרח משתף פעולה עם האויב. לצערי היינו עדים למקרים כאלה אפילו מבין חברי הכנסת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק