הח"כים החרדים חגגו לצלילי המנון "נטורי קרתא"

במסגרת חגיגות הפורים אתמול בחסידות ויז'ניץ בבני ברק, שרו ורקדו החסידים לצלילי המנון הפלג הקיצוני "נטורי קרתא", שמילותיו כוללות בין היתר את השורה "בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים". בין החוגגים היו הח"כים החרדים ישראל אייכלר ומנחם מוזס, שרקדו ושרו בקול את השיר השנוי במחלוקת

כמדי שנה בחג הפורים, עם צאת השבת, מיד לאחר קריאת מגילת אסתר, התאספו בבית המדרש הגדול של חסידות ויז'ניץ בבני-ברק אלפי חסידים שהגיעו מכל רחבי הארץ לחגוג את חג הפורים במחיצת האדמו"ר.

בראש החוגגים עמד בנו של האדמו"ר, רבי ישראל הגר, ששר ורקד במשך שעות רבות יחד עם הקהל. אחד השירים שהושרו אתמול היה במפתיע המנון "נטורי קרתא", הפלג החרדי-קיצוני שאינו מכיר במדינת ישראל ובחוקיה.

מילות ההמנון כוללות אמירה מפורשת נגד מדינת ישראל וחוקיה. בין היתר נאמר בשיר: "ה' הוא מלכנו ולו אנו עבדים, התורה היא חיינו. בשלטון הכופרים אין אנו מאמינים, ובחוקותיהם אין אנו מתחשבים".

ח"כ ישראל אייכלר. רוקד ושר
בין החוגגים שהגיעו לחצר החסידות אתמול היו גם חבר הכנסת ישראל אייכלר וסגן שר החינוך ח"כ מנחם מוזס (יהדות התורה). שני חברי הכנסת החרדים הצטופפו יחד עם אלפי החסידים והשתתפו בשירה ובשמחה במשך שעות ארוכות. בשיא החגיגה, כשנוגן המנון "נטורי קרתא", אייכלר ומוזס נצפו רוקדים לצלילי השיר.

את הידיעה ואת קטע הוידאו פירסם לראשונה אתר האינטרנט "כיכר השבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק