הח"כים שומרים על קשר עם הבוחר: זחאלקה הוציא 22 אלף ש' על סלולר

נבחרי הציבור שלנו היו זמינים מאוד עבורנו באינטרנט ובטלפון, לפחות לפי הכספים שהוציאו. ח"כ אורי אריאל עשה זאת באמצעות תמונות בעלות מאות שקלים. וכמה זה היה חשוב לאהוד ברק ואביגדור ליברמן?

המדינה הקציבה לנבחרי הציבור להוציא מדי שנה עשרות אלפי שקלים למען טיפוח הקשר עם הבוחר. חלק מחברי הכנסת העדיפו בעבר לעמוד לרשות האזרחים באמצעות מכונות קפה, מקררים וגאדג'טים למיניהם שרכשו מאותו התקציב, וגם בשנה החולפת הם העדיפו בעיקר להמשיך ולהשתדרג - לפחות מבחינה טכנולוגית.

החוק מקצה לחברי הכנסת תקציב של 48 אלף שקלים בשנה למען שמירת על קשר עם הבוחר. מי מהם שמפעיל לשכה נוספת, נוסף על זו שבכנסת, זוכה לתוספת של 19 אלף שקלים.

שיאן ההוצאות השנה היה ח"כ אברהים צרצור מרע"מ-תע"ל, שעמד על קשר עם הציבור בעלות של 86,565 שקלים. אחריו ברשימה ג'מאל זחאלקה מבל"ד, שהוציא לא פחות מ-83,139 שקלים. בהפרש פעוט אחריו מדורג ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי - שהוציא 83,045 שקלים.

את המקום הרביעי תפס ח"כ שי חרמש מקדימה, עם 81,722 שקלים. עמיתו למפלגה, ח"כ שלמה מולה, עמד על קשר עם הבוחר בסכום של 80,599 שקלים.

חשוב ציין כי כל ההוצאות על חשבון הקשר עם הבוחר מאושרות על-ידי חשבות הכנסת, כך שאין כל חשש מחריגה מהנהלים המפרטים לאילו מטרות בדיוק ניתן לעשות שימוש בתקציב. אז לטובת מה ניצלו הח"כים את התקציב הפעם? ח"כ אריאל, למשל, הוציא יותר מ-500 שקלים על צילומים ב-2010. השיאן, ח"כ זחאלקה, בהחלט שמר על קשר - והוציא 22,000 שקלים על סלולר.

רבים מהח"כים ניצלו את התקציב לכיסוי הוצאות אינטרנט, רכישת מחשבים ניידים וחשבונות סלולר. בין השאר, הם גם שילמו על כיבוד, ריהוט למשרד, עיתונות ועוד.

לצד השיאנים ויתר חברי הכנסת, היו גם נבחרי ציבור שלא עשו כל שימוש בתקציב. מתוכם בולט שמו של שר הביטחון ויו"ר סיעת עצמאות, אהוד ברק, שעמד כנראה על קשר רופף ביותר עם בוחריו בשנה החולפת - ולא הוציא אף לא אגורה מהסכום שהוקצב לו. גם סכום הוצאות הקשר עם הבוחר של שר החוץ, אביגדור ליברמן, ושל ח"כ בני בגין מהליכוד, עמד על 0 שקלים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק