רה"מ מתחרט: יגיע לדיון על השריפה

אחרי שהודיע אמש כי לא יגיע לדיון ועדת הביקורת של הכנסת אודות דוח המבקר על מערך הכבאים, הודיע אמש נתניהו כי הוא חוזר בו. נתניהו, שהביע אתמול חשש ממתקפות מילוליות של המשפחות במהלך הדיון, הודיע כי יגיע לדיון ולפני כן אף יקיים מפגש עם המשפחות בלשכתו

חוזר בו: ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט שכן להשתתף בדיון ועדת הביקורת של הכנסת, אשר תדון היום בנושא דוח המבקר אודות מערך הכבאות בימים שקדמו לאסון בכרמל. אתמול הודיע נתניהו כי לא ישתתף, מחשש שהדיון ייתן במה למשפחות השכולות לצאת נגד נתניהו על הטיפול הכושל של הממשלה במערך הכבאות לאורך השנים.

אמש פורסמה הודעה מלשכת ראש הממשלה, לפיה שוחח יו"ר ועדת הביקורת של הכנסת, ח"כ יואל חסון מקדימה, עם נתניהו והשניים הגיעו להסכמה. לפי ההודעה, חסון הבטיח לנתניהו כי הדיון יהיה "מכובד, ענייני וללא הפרעות". עוד נמסר כי נתניהו קיבל את עצת חסון לקיים בלשכתו מפגש עם המשפחות בלשכתו טרם הדיון.

על פי המתפרסם הבוקר בעיתון "הארץ", אמרו אתמול מקורבי נתניהו כי ח"כ חסון טמן לנתניהו מלכודת, משום שמצד אחד, אם לא ישתתף בדיון, יפגע העניין בתדמיתו הציבורית, אך מצד שני, אם ישתתף, יהיה חשוף להתקפות מילוליות מצד המשפחות. עוד מפרסם העיתון כי ראש הממשלה התנה את השתתפותו בדיון בצמצום משמעותי של נוכחות משפחות הנספים.

אתמול: "ראש הממשלה לא מוכן להשתתף בפרובוקציה"

היום יתקיים בוועדה לביקורת המדינה דיון בנוגע לדוח המבקר על מצב הכבאות, שלושה חודשים לאחר אסון הכרמל. יו"ר הוועדה, ח"כ יואל חסון מקדימה, דרש לזמן לדיון את המשפחות השכולות מהאסון, אך מתברר שיש מי שמסרב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שאמור להשתתף בדיון, אמר אתמול כי הוא אינו מתכוון להגיע לדיון באם יזומנו אליו המשפחות השכולות. "ראש הממשלה לא מוכן להשתתף בפרובוקציה שמכין לו יו"ר הוועדה", כך נמסר לנו מלשכתו, "ראש הממשלה מוכן שלדיון יגיעו נציגים מטעם המשפחות השכולות, אך לא כולן".

בתגובה לכך מסר יו"ר הוועדה ח"כ יואל חסון: אחרי מאמצים רבים זומנו כל משפחות ההרוגים מאסון הכרמל, וזה לא ייתכן שחלק מהמשפחות יגיעו וחלק מהמשפחות כלל לא יזומנו. אם היה נתניהו מחליט בסופו של דבר שלא להופיע לדיון, היה מנסה ח"כ חסון להוציא לו צו הבאה שיחייב אותו להגיע, אך לשם כך היה צריך להשיג רוב בוועדה - והסיכויים לכך נמוכים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק