הסופר יורם קניוק מתפקד למפלגת העבודה

מספר ימים לאחר שהודיעה ח"כ שלי יחימוביץ' כי תתמודד לראשות העבודה, היא מקבלת חיזוק נוסף. הסופר יורם קניוק הודיע היום כי יחזור לשורות המפלגה כדי לתמוך מועמדותה. קניוק עזב בעבר את המפלגה בעקבות מנהיגותו של אהוד ברק

חיזוק נוסף לשלי יחימוביץ'. קניוק (חדשות 2)

במפלגת העבודה נערכים לפריימריז: הסופר יורם קניוק התפקד היום למפלגה כדי לתמוך בחברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהכריזה על מועמדותה.

רק ביום שני האחרון הודיעה ח"כ יחימוביץ' על התמודדותה לראשות העבודה, וכך הצטרפה למועמדות של ח"כ יצחק הרצוג וכנראה גם של עמיר פרץ. קניוק היה בעברו איש מפלגת העבודה אך התנער ממנה בשל מנהיגותו של אהוד ברק.

"כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי"

בתחילת השבוע ששיגרה יחימוביץ' מכתב לפעיליה והודיעה להם על ההתמודדות הצפויה לראשות העבודה. "אתם הראשונים שאני חולקת איתם את ההחלטה, וזה לא מקרי. רובכם שותפי לדרך כבר זמן רב, אבל בשבועות האחרונים זה חזק מתמיד", כתבה יחימוביץ'. 

היא הוסיפה: "התמיכה וההתמסרות שלכם, הנכונות המדהימה להתנדב למשימות קטנות וגדולות, וגל ההתפקדות העצום שיצרתם - היו אחת הסיבות המרכזיות שהובילו להחלטה. יותר מתמיד הבהרתם שאנחנו רבים ונחושים".

"בחמש השנים שלי בכנסת ויתרתי על שררה וכיבודים רבים שהוצעו לי, והתמסרתי לחלוטין למימוש מעשי של השקפת העולם שלי בחקיקה כלכלית וחברתית ענפה", אמרה יחימוביץ' בסרטון שהפיצה ביוטיוב. "לפני שאנחנו יוצאים למלחמה כדי להגן על המדינה, ולפני שאנחנו עושים שלום בשביל אזרחי המדינה, ואלה שתי משימות מאוד דרמטיות - צריך קודם כל שתהיה מדינה".

"כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי", הוסיפה יחימוביץ'. "זה אתגר עצום - לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב את התקווה למעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים שמשתוקקים לשינוי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק