המבקר נגד המינויים של נתניהו

אחרי הביקורת שנשמעה על אי הסדרים בלשכת ראש הממשלה - מקים נתניהו ועדה מיוחדת לבחינת תפקוד המטה שלו. מדובר בוועדה שמטרתה לבחון מהי הדרך היעילה ביותר למבנה הלשכה. המהלך הזה מגיע כצעד מונע לקראת דוח מבקר המדינה, אודות מינויים רבים שנעשו שלא על פי התקן ולא על פי הנוהל בלשכת ראש הממשלה

נתניהו ולינדנשטראוס. המבקר נגד מינויי רה (חדשות 2)

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס צפוי לפרסם בקרוב דוח חמור על משרות האמון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שבשנה האחרונה בדק עשרות מינויים שביצע ראש הממשלה במשרדו. על פי הדוח, חלק מהעובדים שמינה נתניהו חסרים את הכישורים למילוי תפקידם - כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

לינדנשטראוס בחן 38 משרות אמון שמעסיק נתניהו כיום בהיבטים של מידת התאמתם של העובדים במשרות אלה לתפקידיהם. להערכת גורמים המעורבים באיסוף החומר, עתיד מבקר המדינה לקבוע כי לחלק מהעובדים חסרה ההשכלה והיכולת למילוי התפקיד. מבקר המדינה העביר לעיונו של נתניהו טיוטה ראשונה של הדוח.

המטרה: לבחון העסקת עובדי משרות האמון

ראש הממשלה ואנשיו מוטרדים מפרסום הדוח, העתיד להתפרסם במאי הקרוב, ולכן מינה נתניהו ועדה ציבורית שתבחן את המבנה הארגוני של משרד ראש הממשלה ואת העסקתם של עובדי משרות האמון בלשכתו. נתניהו מקווה שעצם הקמת הוועדה תשכנע את המבקר לרכך את הדוח הסופי שיוגש בעוד כחודשיים.

בעבר הוא כבר בחן את משרות האמון של ראשי הממשלה לשעבר: אהוד ברק, אריאל שרון ואהוד אולמרט. מלשכתו של נתניהו נמסר בתגובה: "מטרת הוועדה היא להמליץ על המבנה הרצוי של מטה ראש משרד ראש הממשלה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק