יחימוביץ הודיעה: "אתמודד על ראשות העבודה"

אחרי פרישתו של אהוד ברק מראשות מפלגת העבודה לטובת הקמת "העצמאות" עלו סימני שאלה לגבי מחליפו. היום הודיעה ח"כ שלי יחימוביץ' כי תתמודד על התפקיד: "כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי"

המרוץ החל: חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הודיעה בצהריים על החלטתה להתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

במכתב ששיגרה לפעיליה בחרה יחימוביץ' להודות להם וכתבה: "אתם הראשונים שאני חולקת איתם את ההחלטה, וזה לא מקרי. רובכם שותפי לדרך כבר זמן רב, אבל בשבועות האחרונים זה חזק מתמיד. התמיכה וההתמסרות שלכם, הנכונות המדהימה להתנדב למשימות קטנות וגדולות, וגל ההתפקדות העצום שיצרתם - היו אחת הסיבות המרכזיות שהובילו להחלטה. יותר מתמיד הבהרתם שאנחנו רבים ונחושים".

"בחמש השנים שלי בכנסת ויתרתי על שררה וכיבודים רבים שהוצעו לי, והתמסרתי לחלוטין למימוש מעשי של השקפת העולם שלי בחקיקה כלכלית וחברתית ענפה", אמרה יחימוביץ' בסרטון שהפיצה ביוטיוב. "לפני שאנחנו יוצאים למלחמה כדי להגן על המדינה, ולפני שאנחנו עושים שלום בשביל אזרחי המדינה, ואלה שתי משימות מאוד דרמטיות - צריך קודם כל שתהיה מדינה".

"כובד המשימה ברור לי, אך לא מרתיע אותי", הוסיפה יחימוביץ'. "זה אתגר עצום - לחלץ את מפלגת העבודה מהשבר הערכי, המנהיגותי והציבורי שהיא נמצאת בו. אני בטוחה ביכולתי להשיב את התקווה למעגלים רבים של אנשים ערכיים ואכפתיים שמשתוקקים לשינוי".

עם פרישת ברק ממפלגת העבודה עלו סימני שאלה באשר לעתיד המפלגה והאיש שיעמוד בראשה. עם בחירתו של מיכה חריש ליו"ר הזמני נקבע שבספטמבר ייערכו פריימריס לראשות המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק