פרסום ראשון: האלוף עמוס גלעד מועמד לתפקיד ראש המטה לביטחון לאומי

פרסום ראשון: ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד היום עם אלוף במיל' עמוס גלעד, ובדק איתו אפשרות שישמש כראש המטה הביטחוני-לאומי במקומו של עוזי ארד. ההכרעה בנושא צפויה השבוע

לאחר שבתחילת השבוע הודיע הד"ר עוזי ארד כי הוא מתכוון להתפטר מראש המטה לביטחון לאומי, נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם האלוף במילואים עמוס גלעד ובדק עמו אפשרות שיתמנה לתפקיד.

לפי מקורות בלשכת רה"מ, צפוי נתניהו להודיע בשבוע הבא על המחליף לעוזי ארד, כאשר מועמד נוסף לתפקיד הוא אלוף נוסף במילואים - יעקב עמידרור, ששמו הועלה כמועמד לתפקיד.

עוזי ארד הודיע: מתפטר מתפקידי במטה

סאגת מינוי שגריר ישראל באו"ם הגיעה בתחילת השבוע לסיומה, לאחר שהיועץ לביטחון לאומי, ד"ר עוזי ארד, הודיע כי הוא פורש מתפקידו. מינוי ארד לשגריר בלונדון נתקל בסירוב עיקש מצידו של שר החוץ אביגדור ליברמן.

הודעתו של ארד הגיעה אחרי ששר החוץ ליברמן סיכל את מינויו לתפקיד שגריר ישראל בלונדון - ולאחריה הגיעה ההודעה הבאה מלשכת ראש הממשלה: "ארד יסיים את תפקידו כראש המועצה לביטחון לאומי". ארד ביקש מנתניהו לפרוש כדי לשוב לאקדמיה, וראש הממשלה בתגובה - הודה לארד, ציין את תרומתו הרבה, והִציע לו לשקול תפקיד דיפלומטי אחר בחו"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק