מדוע הצביע נתניהו נגד עצמו?

מבוכה קלה נרשמה היום בהצבעה בכנסת כשרה"מ התבלבל בהצבעתו והצביע בשוגג נגד עצמו. ההצבעה נערכה בנושא הודעתו במסגרת דיון 40 חתימות בעניין מדיניות הממשלה. בסופו של דבר, למרות איחוד הכוחות של נתניהו עם האופוזיציה, זכתה מדיניות הממשלה לתמיכה. קדימה, באופן ברור מאליו, מיהרה לתקוף את הטעות

הצביע נגד עצמו. נתניהו (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע היום בכנסת נגד הודעתו שלו עצמו במליאה בדיון 40 החתימות שיזמה האופוזיציה. 32 חברי כנסת, ביניהם גם נתניהו עצמו, הצביעו נגד מדיניות הממשלה, זאת לעומת 46 חברי קואליציה שתמכו בה.

ככל הנראה, הצביע נתניהו נגד הודעתו בשוגג, מאחר שהתבלבל בין כפתורי ההצבעה. למרות זאת, הדבר לא הפריע לקדימה למהר ולהגיב בנושא. "אם מישהו חיפש עוד הוכחה שנתניהו לא מחובר למציאות, הגיע ביבי והצביע נגד נתניהו. בישראל אין ראש ממשלה מכהן ומוטב שיזדרז ויהפוך את הצבעתו הערב למציאות של בחירות בהן יוחלף", נכתב בהודעת המפלגה.

הדיון היום במליאה נערך תחת הכותרת "כישלון ממשלת נתניהו בתחומים המדיניים הכלכליים והחברתיים". מדובר בדיון במסגרתו אספו חברי האופוזיציה 40 חתימות של חברי כנסת, אשר מחייבות את ראש הממשלה להיות נוכח בדיון ולענות על שאלות רבות שמופנות אליו.

רה"מ: "יש להתאחד לטובת המדינה"

במהלך הדיון הטיח נתניהו בחברי האופוזיציה כי אלו שבויים בקונספציה שגויה בכל הנוגע לענייני השמירה על ביטחון מדינת ישראל. "הכירו במציאות שמחייבת הכרה בכך שהאזור לא יציב. עלינו לפעול בנושא", אמר ראש הממשלה.

נתניהו התייחס בנאומו גם לווטו שהטילה ארה"ב בשבוע שעבר על גינוי ישראל במועצת הביטחון, ואמר: "14 מדינות הצביעו נגד ישראל, אבל רק ארה"ב נמנעה. יש להתעלות מעל שיקולים צרים ולהתאחד למען טובת המדינה".

יו"ר האופוזיציה: "כל הדלתות נטרקות בפניך"

"תודה לאל שעוד מישהו עונה לך לטלפון אדוני ראש הממשלה, כי כל הדלתות נטרקות בפניך", הטיחה בנתניהו יו"ר האופוזיציה ציפי לבני במהלך נאומה. "אתה ראש ממשלה שהופך את ישראל דווקא בעת הזאת למדינה חלשה יותר", הוסיפה לבני.

"כשהעולם משתנה היה צריך ראש ממשלה אחראי שיעבוד עם העולם החופשי, לנתח יחד איתו את האירועים שקורים כאן, אבל רה"מ שלנו עובד נגד העולם", טענה לבני והוסיפה: "כשספינות איראניות מגיעות לים התיכון, זה הזמן שראש ממשלה אחראי ומקובל בעולם יעבוד עם העולם החופשי ולא יתקשקש סביב וטו אמריקאי, כשבריטניה, צרפת וגרמניה במקום לשבת איתנו ולחשוב איך מתמודדים עם האיום האיראני עסוקות בהתנחלויות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק