2 עוזרים פרלמנטרים הורחקו מהכנסת

העוזרים הפרלמנטרים של חברי הכנסת החלו היום במאבק נגד תנאי אחזקת המכשיר הסלולרי שברשותם. לטענתם, בין היתר, עליהם לדבר כל היום עם התקשורת, אך מותנה להם תקציב של 300 שקלים לחודש בלבד. שניים מהמפגינים היום מול לשכתו של יו"ר הכנסת הורחקו מהמשכן

העוזרים הפרלמנטרים רוצים שדרוג (חדשות 2)

העוזרים הפרלמנטרים בכנסת הפגינו היום מול לשכת יו"ר הכנסת ראובן ריבלין, במחאה על תנאי אחזקת מכשיר הסלולרי שלהם לצורכי עבודה. לאחר שלא עזבו את המקום לבקשת משמר הכנסת, שני עוזרים הורחקו מהמקום ונשללה מהם הכניסה למשכן.

לדברי עוזר של חברת כנסת בולטת מהליכוד, הכנסת דורשת מהעוזרים, 240 במספר, לשדרג את המכשיר למכשיר מתקדם יותר מכיסם הפרטי, למרות שמשכורתם הממוצעת היא 7,000 שקלים בלבד. בנוסף, חבילות האינטרנט והמייל - גם כן משולמות מכיס העוזרים.

כמו כן, העוזרים מוחים נגד חבילת הסלולר המשולמת על ידי הכנסת, בהיקף 300 ש"ח לחודש. "אני מדבר כל יום עם התקשורת, זהו תפקידי. הסכום מגיע למאות שקלים, בתקופות סוערות גם לאלפי שקלים. לא יכול להיות שזוהי רמת הסבסוד", הסביר העוזר.

עוד מתלוננים העוזרים כי ההתחייבות על המכשירים החדשים היא ל-36 חודשים, בעוד תפקיד של עוזר בכנסת הוא בממוצע עד שנה וחצי.

מהכנסת נמסר בתגובה: חבל שאפילו עניין פעוט של שדרוג מכשירים סלולרים, כחלק ממהלך הנעשה בימים אלה בכל שירות המדינה, הופך לעוד כלי הפוגע לשווא בכנסת. העוזרים הפרלמנטרים בכנסת ייהנו משדרוג מכשירים בדיוק כמו הרוב המכריע של עובדי הכנסת, משרדי הממשלה, ועל פי התנאים שהושגו במכרז החשב הכללי, שכלל לא נקבעו על ידי הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק