אחרי סערת השגריר: עוזי ארד פורש

סאגת מינוי שגריר ישראל באו"ם ובלונדון: היועץ לביטחון לאומי ד"ר עוזי ארד הודיע הערב כי הוא פורש מתפקידו וחוזר לאקדמיה. משמעות הדבר היא שארד לא ישמש כשגריר ישראל בלונדון, מינוי עליו הכריז נתניהו רק לפני ימים ספורים. המהלך נובע ככל הנראה מלחציו של שר החוץ ליברמן

ארד הוציא לנתניהו את הערמונים מהאש: סאגת מינוי שגריר ישראל באו"ם מגיעה היום לסיומה לאחר שהיועץ לביטחון לאומי, ד"ר עוזי ארד, הודיע כי הוא פורש מתפקידו. מינוי ארד לשגריר בלונדון נתקל בסירוב עיקש מצידו של שר החוץ אביגדור ליברמן.

שבוע אחרי ששר החוץ ליברמן סיכל את מינויו של ד"ר עוזי ארד לתפקיד שגריר ישראל בלונדון - יוצאת ההודעה הבאה מלשכת ראש הממשלה: "ארד יסיים את תפקידו כראש המועצה לביטחון לאומי". ארד ביקש מנתניהו לפרוש כדי לשוב לאקדמיה, וראש הממשלה בתגובה - הודה לארד, ציין את תרומתו הרבה, והִציע לו לשקול תפקיד דיפלומטי אחר בחו"ל.

רק לפני מספר ימים הודיע נתניהו כי אחרי חודשים ארוכים מבלי שלישראל יהיה שגריר באו"ם, הוא החליט למנות את השגריר בלונדון רון פרושאור לתפקיד. נתניהו הודיע על מינויו של פרושאור לתפקיד כחלק מסבב המינויים עליו החליט עם שר החוץ ליברמן. בנוסף קבע נתניהו כי היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, ימונה לשגריר ישראל בלונדון - החלטה שבוטלה מאז.

ההחלטה למנות את פרושאור בתפקיד התקבלה לאחר שבשבוע שעבר הודיע המיועד לשגריר באו"ם, השר גלעד ארדן כי בחר שלא לקבל את ההצעה. במקביל בחן ראש הממשלה כמה מועמדים להחליף את ארד בראש המועצה לביטחון לאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק