ליברמן נלחם במינוי פרושאור לשגריר

שר החוץ אביגדור ליברמן פרסם אתמול מכרז פנימי לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, זאת לאחר שכבר הוכרז בתחילת השבוע על מינויו של רון פרושאור, המכהן כשגריר בלונדון, לתפקיד. פרסום המכרז מונע לכאורה את האפשרות להביא את מינויו של עוזי ארד, מועמדו של רה"מ נתניהו לתפקיד השגריר החדש בלונדון, לאישור הממשלה ביום ראשון

ליברמן ונתניהו ממשיכים להיאבק אחד בשני (חדשות 2)

למרות ההכרזה הפומבית של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל שר החוץ אביגדור ליברמן על מינוי רון פרושאור, כיום השגריר בלונדון, לתפקיד שגריר ישראל באו"ם, פרסם אתמול משרד החוץ מכרז פנימי לתפקיד - כך מפרסמים הבוקר כתבי ישראל היום שלמה צנזה ומתי טוכפלד.

על פי הדיווח, הוצאת המכרז לתפקיד שגריר ישראל באו"ם נועדה להבהיר כי תפקיד זה אינו מיועד למינוי פוליטי ואינו חלק ממכסה מוגבלת זו. משמעות הדבר בפועל הוא שתפקיד השגריר בלונדון נותר מאויש ומונע בשלב זה, לכאורה, את האפשרות להביא את מינויו של עוזי ארד לתפקיד לאישור הממשלה ביום ראשון.

מלחמת נתניהו-ליברמן סביב המינוי

בתחילת השבוע פורסמה החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את השגריר בלונדון רון פרושאור לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. נתניהו הודיע על מינויו של פרושאור לתפקיד כחלק מסבב המינויים עליו החליט עם שר החוץ ליברמן. בנוסף קבע נתניהו כי היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד ימונה לשגריר ישראל בלונדון.

ביום שני האחרון הודיע שר החוץ כי אין בכוונתו למנות את עוזי ארד לשגריר ישראל בלונדון, ותקף את ראש הממשלה נתניהו על רקע מינוי פרושאור לתפקיד השגריר באו"ם, במקום פרופסור גבריאלה שלו.

ליברמן דיבר בישיבת סיעת "ישראל ביתנו" והאשים את נתניהו בהתערבות יתר חסרת תקדים. "ראש הממשלה לא צריך להילחם על קרדיט, זה לא יאה לו", הבהיר ליברמן וציין כי כל המינויים של השגרירים נעשו על ידי שר החוץ.

בהמשך הביע ליברמן פעם נוספת את התנגדותו למינוי עוזי ארד, וציין כי על אף הכבוד שהוא רוכש לו - הוא לא ימלא את תפקיד השגריר. במקומו, כך הוסיף שר החוץ, ימנה דיפלומט ממשרדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק