פרושאור לאו"ם - ארד ללונדון

לאחר שהשר גלעד ארדן סירב להצעה לכהן כשגריר ישראל באו"ם, הודיע נתניהו כי נמצא מועמד אחר לתפקיד - שגריר ישראל בלונדון רון פרושאור. את המשרה המתפנה בלונדון ימלא היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד. נתניהו הודיע כי התחיל לבחון מועמדים מתאימים לתפקיד

שגריר חדש לישראל באו"ם: אחרי חודשים ארוכים מבלי שלישראל יהיה שגריר באו"ם, החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את השגריר בלונדון רון פרושאור לתפקיד.

נתניהו הודיע על מינויו של פרושאור לתפקיד כחלק מסבב המינויים עליו החליט עם שר החוץ ליברמן. בנוסף קבע נתניהו כי היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד, ימונה לשגריר ישראל בלונדון.

ההחלטה למנות את פרושאור בתפקיד התקבלה לאחר שבשבוע שעבר הודיע המיועד לשגריר באו"ם, השר גלעד ארדן כי בחר שלא לקבל את ההצעה. במקביל בוחן ראש הממשלה כמה מועמדים להחליף את ארד בראש המועצה לביטחון לאומי.

ארדן: מדובר בהחלטה קשה

בשבוע שעבר הודיע השר גלעד ארדן לראש הממשלה נתניהו ולשר החוץ ליברמן כי לאחר לבטים רבים וממושכים, החליט לדחות את הצעתם לכהן כשגריר ישראל באו"ם.

השר ארדן הודה לנתניהו על הבעת האמון, אך הודיע כי ימשיך לכהן כשר להגנת הסביבה והשר המקשר בין הממשלה לכנסת. לדברי ארדן, "היה מדובר בהחלטה קשה בין שני תפקידים מאתגרים המהווים שליחות לאומית".

"ייצוג ישראל באו"ם הציב בפני יעדים מדיניים והסברתיים מאתגרים", אמר ארדן והוסיף: "לבסוף גברה מחויבותי לסביבה ורצוני העז להשלים את הרפורמות הסביבתיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק