בגלל גל העליות: ההסתדרות תכריז היום על סכסוך עבודה

האם בעוד שבועיים יושבת המשק כולו? אחרי שפוצץ המו"מ בין יו"ר ההסתדרות עופר עיני לראש הממשלה, יתכנסו ראשי המשק ויודיעו על סכסוך עבודה במשק. המשמעות: תוך שבועיים יושבת המשק כולו, אלא אם הממשלה תיענה לדרישות ההסתדרות: הורדת מחירי המים והדלק והעלאה מיידית של שכר המינימום

מאיימים לסגור את המדינה: אחרי שאתמול כינס יו"ר ההסתדרות עופר עיני מסיבת עיתונאים בה פרס את דרישותיו מהממשלה, צפויים להודיע היום בצהריים בהסתדרות על פריצתו של סכסוך עבודה במשק, בדרך להשבתה כללית מעוד שבועיים.

מי שתוכל למנוע את סכסוך העבודה היא הממשלה, במידה ותיענה לדרישותיו של עיני: העלאה מיידית של שכר המינימום, שינוי בחשבון המים של אזרחי ישראל והפחתה משמעותית במחירי הדלק והלחם. המחאה הראשונה תצא לדרך כבר ביום שישי, כשחניכי תנועות הנוער יתפזרו ב-70 צמתים ויחלקו עלונים. בהמשך גם צפויה הפגנת ענק בכיכר רבין בת"א.

רשת ב' מדווחת הבוקר כי למחאה של ראשי המשק הצטרף יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, שהודיע כי לא יעלה לדיון שום הצעה של הממשלה להעלאת מחירים. אתמול דחה גפני את הדיון בהצעת הממשלה להעלות את שיעור המכס על בשר המיובא לישראל. ח"כ גפני אמר הבוקר לרשת ב' כי הוא גם מתנגד לקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה שאמור לממן בחלקו את הורדת מחירי המים, הדלק והתחבורה הציבורית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק