אתם שאלתם בפייסבוק - השר ישי ענה

שר הפנים אלי ישי התארח בדף חדשות 2 בפייסבוק וענה לגולשים על כל הסוגיות הבוערות: החל מהתייקרות המחירים ועד להזזת שעון הקיץ. ישי הבטיח לתמוך בהצעת החוק שתוזיל את מחיר הדלק ואמר כי הוא בוחן את הבקשה שלא לגרש את בן זוגו של ניר כץ ז"ל שנרצח ב"ברנוער"

אתם שאלתם - השר אלי ישי ענה (חדשות 2)

שר הפנים אלי ישי שוחח הערב עם גולשי חדשות 2 בפייסבוק בצ'אט מיוחד והתייחס לנושאים התוססים שעל סדר היום, וביניהם עליית מחירי הדלק, המים והלחם, השריפה בכרמל, קצבאות האברכים וגירוש העובדים הזרים.

הגולשים ששאלו את השאלות הנוקבות בשלל הנושאים החברתיים, המדיניים והכלכליים, ראו צורך לקבל מענה כן וישיר מהשר. חלקם ראו בפייסבוק במה להשתלח בשר, אך מנגד - לעודד אותו בהמשך עבודתו.

"איפה התקציב לכבאות?"

"למה אתם תמיד מעלים לנו האזרחים את המחירים כמו הדלק, המים והלחם, אבל את המשכורות שלנו אתם לא?", שאלו הגולשים את השר. "אני אצביע להצעת החוק הזו גם בניגוד להחלטת הממשלה", השיב ישי באשר להצעות החוק שמבקשות להתמודד עם העלאת מחירי הדלק והמים.

"האם התקציב שהובטח למערך הכיבוי בעקבות אסון הכרמל הועבר אליהם?", תהה אחד הגולשים. "איפה ה-100 מיליון שהבטחת שיגיעו לכיבוי?", התעקש לדעת גולש אחר.

השר ישי ענה כי לצערו התקציב טרם עבר למערך הכבאות במלואו. "המערך עבר לאחריות של המשרד לביטחון הפנים וביקשתי מראש הממשלה שיתערב באופן אישי בעניין", השיב והוסיף כי הוא תומך בהקמת ועדה ממלכתית לבדיקת השריפה בכרמל.

הזזת שעון הקיץ: "לא יתר על המידה"

ישי אף התייחס לגירושו של תומס שמידט, בן זוגו של ניר כץ ז"ל, שנרצח ב"ברנוער" לפני כשנה וחצי, ואמר: "אני עדיין בוחן את הבקשה".

לגבי הנושא שהדאיג את ציבור החילונים בתחילת השנה העברית, הארכת שעון הקיץ, ענה ישי: "אני בעד שעון קיץ ארוך ככל שניתן, אבל צריך לזכור שרוב העם צם ביום הכיפורים - גם קשישים, ילדים, נשים הרות ועוד. אם שעון הקיץ יוארך יתר על המידה, מאות אלפי אנשים שמתפללים בבוקר לא יוכלו להתפלל בבוקר כי אי אפשר להתפלל בחושך".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק