עופר עיני: אין תוצאות עם נתניהו - נמשיך במאבק

אנשי מטה המאבק בגזירות החדשות במשק יצאו מפגישתם עם נתניהו "ללא תוצאות" – כלשונם. מההסתדרות נמסר כי בשעה 16:00 יכנס עופר עיני את אנשי המטה לפגישה בה יוחלט על המשך הצעדים שיובילו לשביתה במשק

הסתיימה פגישת אנשי מטה המאבק בגזירות החדשות במשק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ללא תוצאות - כך נמסר מלשכת דובר ההסתדרות.

"ראש הממשלה שמע את הדוברים, אך לא הציג פעולות קונקרטיות לטיפול בנושא שכר המינימום והקלה על הגזירות", אמרו במטה. יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שרגא ברוש, שלמה בוחבוט ונציג הסטודנטים, איציק שמולי, יתכנסו בשעה 16:00, כדי להחליט על המשך הצעדים.

בעקבות אי ההסכמות צפוייה ההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה. שיוביל בהמשך לשביתה כללית במשק. "ביום חמישי בצהריים תתכנס הוועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות כדי לקבל החלטה בעניין, במחאה על עליית המחירים של מוצרי היסוד ועל אי נכונותה של הממשלה לאמץ את ההסכם להעלאת שכר המינימום", נמסר מההסתדרות.

נתניהו גיבש "חבילת הטבות" לציבור

ראש הממשלה בנימין נתניהו יציג הערב חבילת הטבות על מנת להקל על הציבור. מסיבת העיתונאים שהייתה אמורה להתקיים הערב ולחשוף את ההטבות נדחתה למחר בשל מצבו של שטייניץ. החבילה תכלול ביטול העלאת המס על הדלק, תשלום חשבון מים לפי מבחן הכנסה, ביטול התייקרויות בתחבורה הציבורית ודיון מחודש בהעלאת מחירי הלחם. התכנית תחייב קיצוץ רוחבי במשרדי הממשלה או דחיית ההורדה במס החברות.

שר האוצר יובל שטייניץ, שפונה הלילה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שחש לא בטוב בביתו והתעלף, לא ישתתף בפגישה. מבית החולים נמסר כי הרופאים החליטו להשאיר את השר שטייניץ 24 שעות נוספות בבית החולים, זאת לצורך סדרת בדיקות נוספות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק