עימות סוער בכנסת בגלל "חוק בשארה"

ועדת הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק לשלילת הפנסיה של הח"כ לשעבר עזמי בשארה. במהלך הדיון התעורר עימות קולני בין יו"ר סיעת בל"ד ח"כ ג'מאל זחאלקה לבין חברי הכנסת מהימין. "אין לכם ריסון עצמי, אתם מאבדים את הבלמים", האשים זחאלקה. ח"כ זאב השיב לו: "אתה בוגד, פרחח ונבל"

עזמי בשארה. עדיין מעורר מחלוקת (חדשות 2)

עימות סוער התפתח בצהריים בוועדת הכנסת במהלך אישור הצעת החוק שזכתה לכינוי "חוק בשארה" לקריאה שנייה ושלישית. על פי ההצעה, יופסקו העברת שכר או תשלומים אחרים לח"כ מכהן או לח"כ לשעבר אם לא התייצבו לחקירה או למשפט בגין חשד לביצוע עבירה חמורה.

יו"ר סיעת בל"ד ח"כ ג'מאל זחאלקה תקף את חברי הכנסת מהימין ולא חסך במילים. "אין לכם ריסון עצמי, אתם מאבדים את הבלמים", האשים זחאלקה. "אתם הופכים את ועדות הכנסת לטריבונל, לבית משפט שדה. החוק לא יפגע בחבר הכנסת לשעבר עזמי בשארה, זה לא מפריע לו".

ח"כ זאב לזחאלקה: "בוגד, פרחח, נבל"

"יש בכנסת אנשים עם דם על הידיים". ח"כ זח (חדשות 2)
בהמשך שאל ח"כ משה מטלון (ישראל ביתנו) את זחאלקה אם הוא נמצא בקשר עם בשארה. יו"ר סיעת בל"ד השיב בחיוב, ומטלון ענה לו "אז אולי גם אתה צריך חקירה". זחאלקה לא חשב פעמיים ואמר: "יושבים בכנסת הרבה אנשים עם דם על הידיים".

בשלב הזה התעוררה מהומה בדיון. ח"כ ניסים זאב מש"ס זעק לעבר זחאלקה: "אתה בוגד. נסעת להודו כדי לשכנע אותם לא לבצע עסקת מל"ט עם ישראל. חתיכת פרחח, נבל שכמותך, כולך דברי בלע ורשע".

זאב הוסיף כי "בשם עיקרון השוויון, יש גם שוויון בין אדם לבהמה. בשם אותו עיקרון ציני זחאלקה, שפועל ימים כלילות להסתה נגד מדינת ישראל, מטיף לנו מוסר מה זה שוויון. עזות מצח כזאת לא ראיתי בחיים שלי. אדם שמרגל ביודעין ומכוון את חיזבאללה לאיזה כיוון לירות. אולי לא נביא את בשארה ארצה, אבל לפחות לא נצא פראיירים מטומטמים שניתן לו ולמשפחתו תמיכה לכל חייו". בהמשך התנצל ח"כ זאב בפני זחאלקה על דבריו.

"אני רואה אותו כל ערב באל-ג'זירה מטיף לאלימות"

"אתה בוגד, נבל ופרחח". ח"כ ניסים זאב (חדשות 2)
יו"ר הוועדה, ח"כ יריב לוין (ליכוד), אמר כי "תכלית החוק אינה של ענישה. לא ראוי להמשיך במצב בו נבחר ציבור בכהנו בתפקידו כחבר‎ ‎כנסת, והורשע בכך שתוך תפקידו וניצול זכויותיו, נמלט מהדין ואינו מתייצב למשפט‎ ‎או לרצות את הדין. החוק נועד להכריח אותו לבוא ולמצות‎ ‎את הדין, כמו שנדרש מכל אזרח".

שותפו של לוין להצעת החוק, ח"כ יואל חסון מקדימה הוסיף והבהיר: "לא יצר הנקמה הוא שהניע אותי כשיזמתי את הצעת החוק, אלא הצורך לשים סייגים, להרתיע ולהגן על ממשל תקין מפני אנרכיזם".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק