ישי נגד נתניהו: הורד את המחירים

שר הפנים אלי ישי מצטרף לקריאות לראש הממשלה בנימין נתניהו להוריד את מחירי הדלק והמים. בראיון לחדשות 2 באינטרנט אמר ישי כי זו "אחריות של הממשלה להגן על הציבור", והוסיף: "הקיום האישי בסכנה וראוי לבלום את הצונאמי". אתמול תקפו גם בתוך הליכוד את מדיניות נתניהו ושטייניץ

שר הפנים אלי ישי קורא היום בראיון לחדשות 2 באינטרנט לראש הממשלה בנימין נתניהו להוזיל את מחירי הדלק והמים, זאת באמצעות קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה.

"זו אחריות של הממשלה להגן על הציבור", הסביר שר הפנים והוסיף: אנחנו בפתח קריסה חברתית-כלכלית כוללת". לדברי ישי, על נתניהו להתפכח מהעיוורון החברתי מכיוון ש"הקיום האישי בסכנה וראוי לבלום את הצונאמי".

ישי הדגיש כי הוא חש בסיוריו בשטח כי הציבור לא יכול להמשיך ולספוג. "ניסו לפגוע בפירות וירקות, מנסים לפגוע במים, פגעו בלחם, בדלק ובתחבורה הציבורית, בנסיעה ברכבת. לא נשארה שום חלקה טובה שלא זכתה לחבטה הגונה שפגעה ישירות בבטן הרכה של אזרחי ישראל", טען ישי.

יו"ר ש"ס איים כי אם המהלך להורדת המחירים לא יבשיל, בכוונת מפלגתו ליזום שורה של הצעות חוק, גם אם הן יהיו בניגוד לעמדת הקואליציה. "מדובר בפצצה חברתית מתקתקת שאם לא ננטרל אותה כרגע יהיה מאוחר מדי", אמר ישי.

"נתניהו מתחיל להתחרט על מינוי שטייניץ" 

מוקדם יותר פירסם עידן קוולר בגלי צה"ל, כי נתניהו התבטא בימים האחרונים כנגד שר האוצר שלו בפני מקורביו, וטען כי הוא "מתחיל להתחרט על מינוי שטייניץ לשר האוצר". אך כלפי חוץ ממשיך ראש הממשלה לגבות את שר האוצר ואמר גם אתמול כי "כל החלטה של שטייניץ הייתה בידיעתי וקיבלה גיבוי מלא ממני. יש הרבה ניסיונות להפיץ כזבים ולגרום לאי אחדות בינינו".

אתמול ספגו נתניהו ושטייניץ מתקפה חסרת תקדים מכמעט כל חברי סיעתם, ובהם גם שרים בכירים בליכוד, שאמרו במפורש כי אם המצב יימשך, הליכוד יאבד את השלטון. ח"כ חיים כץ הטיח בנתניהו: "את הבחירות לא מנצחים בקיסריה או בהרצליה. אתה לא תהיה ראש ממשלה". נתניהו ניסה להרגיע ואמר כי הוא בוחן חלופות על מנת להקל על הציבור.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק