השר גלעד ארדן: לא רוצה להיות שגריר באו"ם

לאחר לבטים ממושכים, החליט השר להגנת הסביבה גלעד ארדן לסרב להצעת ראש הממשלה לכהן כשגריר ישראל באו"ם. ארדן מסר את הודעתו לנתניהו ואמר: "לבסוף גברה מחויבותי לסביבה". נתניהו ענה בתגובה: זהו צעד ראוי להערכה

נשאר בארץ. גלעד ארדן (חדשות 2)

שגריר של איכות הסביבה: השר גלעד ארדן הודיע הבוקר לראש הממשלה נתניהו ולשר החוץ ליברמן כי לאחר לבטים רבים וממושכים, החליט לדחות את הצעתם לכהן כשגריר ישראל באו"ם.

השר ארדן הודה לנתניהו על הבעת האמון, אך הודיע כי ימשיך לכהן כשר להגנת הסביבה והשר המקשר בין הממשלה לכנסת. לדברי ארדן, "היה מדובר בהחלטה קשה בין שני תפקידים מאתגרים המהווים שליחות לאומית".

"ייצוג ישראל באו"ם הציב בפני יעדים מדיניים והסברתיים מאתגרים", אמר ארדן והוסיף: "לבסוף גברה מחויבותי לסביבה ורצוני העז להשלים את הרפורמות הסביבתיות".

בתגובה מסר ראש הממשלה לארדן, כי כמי שכיהן כשגריר ישראל באו"ם, ברור לו שארדן יכול היה להיות שגריר מצוין ולשרת את מדינת ישראל. עוד הוסיף נתניהו כי בחירתו להמשיך ולכהן כשר להגנת הסביבה ולהשלים את הובלת המהלכים החשובים למדינת ישראל ראויה להערכה.

יצויין כי בזמן שארדן התלבט אם לקבל את התפקיד באו"ם, ראש הממשלה כבר החליט לחפש מועמדים אחרים. עד כה לא נמצא מועמד רלבנטי שהסכים לקבל את התפקיד החשוב של שגריר ישראל באו"ם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק