רה"מ: מצרים יכולה להיות כמו אירן

בנאום שנשא בפני חברי פרלמנט אירופאים הזהיר הערב ראש הממשלה נתניהו מפני המצב במצרים שעשוי להידרדר להיות "כמו באירן". עוד הזהיר נתניהו מפני הגרעין האירני וקרא לאירופה לפקוח את העיניים. "הטילים יכולים להגיע גם אליכם", אמר

"מצרים יכולה להפוך לאירן". נתניהו (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב בכנסת בכנס של שדולת ידידי ישראל באירופה והתייחס למצב המהומות במצרים. נתניהו הזהיר מפני מצב במצרים שיגרור את המדינה להתנהל כמו אירן, לאיים על אזרחיה ולדכא את המדינות הסובבות אותה.

"יש כל מיני אפשרויות למצב במצרים", אמר נתניהו. "אפשרות אחת היא שיאמצו את הרפורמה החילונית במדינה, אבל גם קיימת אפשרות שהמוסלמים ינצלו את ההפיכה כדי להשתלט על המדינה ולהוביל אותה לאחור. עוד אפשרות היא כי מצרים תלך אחרי אירן", אמר ראש הממשלה.

בהקשר האירני הזהיר נתניהו את הנוכחים מפני ניסיון הגרעין של אירן. "האירועים במצרים ורעידת האדמה שם הם כאין וכאפס לעומת מצב שבו אירן תפתח נשק גרעיני", טען ראש הממשלה והשווה את המצב ברפובליקה האיסלמית לאפגניסטן, לעירק, לתימן וללבנון.

"יש כיום לאירן טילים שיכולים להגיע לישראל, אבל הם ממשיכים לפתח אותם", אמר נתניהו והזהיר כי בקרוב מאוד גם אירופה תהיה תחת טווח האש. "אל תמעיטו באיום ואל תסתכלו על החליפה ועל העניבה", אמר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק