לבני: "הממשלה לא ראויה לציבור בישראל"

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני תקפה היום בכנס הרצליה בנאום חריף את רה"מ ואת מדיניותו שהובילה לדבריה להידרדרות במעמדה של ישראל. "אנחנו מגלים ואקום הנהגתי, שלטון רופס", אמרה מעל הבמה. "תדע כל אם עברייה שהיא מוסרת את ילדיה לידי ממשלה שאינה ראויה להם". צפו בדבריה של לבני

לבני שוב תוקפת: בנאום חריף שנשאה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני בכנס הרצליה, שמתקיים במרכז הבינתחומי, הפנתה יו"ר קדימה האשמות קשות כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו שמנהיג לדבריה "ממשלה רופסת".

"אני לחלוטין נגד הממשלה הזאת", אמרה לבני בנאומה בכנס הרצליה שמתקיים במרכז הבינתחומי בעיר. "הימים האלה הם ימים שנותנים תחושת אי ודאות, עד כדי חשש בקרב אזרחי מדינת ישראל, וזה דבר שהוא מאוד ייחודי למדינת ישראל, שמרבית אזרחי מדינות העולם לא חווים אותו".

בהמשך התייחסה להליך מינויו של אלוף יואב גלנט שבוטל לבסוף, וחשף כשלים חמורים בהתנהלות הממשלה. "כשמסתכלים על השבוע האחרון - השאלה היא לא מי יהיה הרמטכ"ל, אלא מי מקבל את ההחלטות? מהם השיקולים שמניעים את מקבלי ההחלטות בדרך לבחירת רמטכ"ל?", אמרה לבני והוסיפה. "אני לא רוצה שהציבור במדינת ישראל יצטרך להחליט מי יותר צודק. תדע ויודעת כל אם עברייה שהיא מוסרת את בנה להנהגה הראוייה לכך. הממשלה הזו לא ראויה לציבור במדינת ישראל".

על רקע גל המחאה בעולם הערבי: "לא לצלול עד יעבור זעם - הגל הזה ישטוף אותנו"

מלבד הנושאים הבוערים על סדר היום, לבני תלתה האשמות באי קיומה של חוקה במדינת ישראל. "אי אפשר יותר להמשיך לעשות מה שעשינו כאן עשרות שנים ולדבר ליד", אמרה. "בישראל היהודית והדמוקרטית צריכה להיות חוקה. מדינה שבה כל אזרחיה שווים ללא הבדלי דת ולאום".

לבני הדגישה בדבריה גם את הצורך במתן זכויות שוות לערביי ישראל, והתייחסה לחשיבות פיתרון הסכסוך עם הפלסטינים על רקע גל המחאה בעולם הערבי. "למרות שההמונים יוצאים לרחובות בגלל אוכל ולא בגלל ישראל - אנחנו לא יודעים מי יתפוס הזדמנות על מה שקורה שם. בעת הזאת המתנה ולא יוזמה תהיה טעות היסטורית. המתנה עד יעבור זעם, והחלטה לצלול עד שיעבור הגל - הגל הזה ישטוף אותנו. אסור לנו לתת לסביבה לקבוע את העתיד שלנו".

"המעשה השקול והנכון שאנו חייבים לעשות אותו עכשיו עוסק בסיום הסכסוך עם הפלסטינים", הוסיפה. "אני לא חושבת שהסכסוך הזה הוא מקור הסכסוכים באזור, אבל המציאות של הסכסוך השפיעה עד עכשיו גם על הסכמי שלום קיימים וגם על היכולת לשנות את המציאות האזורית בעתיד".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק