שטייניץ: "ספק ביכולת הממשלה למנות רמטכ"ל - איום"

"שיטת המשטר בישראל פגומה וגורמת לחוסר יציבות פוליטית", כך אומר היום שר האוצר יובל שטייניץ בכנס הרצליה. הוא תקף בחריפות את הליך מינוי הרמטכ"ל הבא של צה"ל: "ספק ביכולת הממשלה למנות רמטכ"ל מאיים על החוסן הלאומי". שטייניץ התייחס גם למחירי הדלק: "לא נוכל לאשר סבסוד בקרוב". צפו בדברים

שר האוצר יובל שטייניץ תוקף היום בחריפות את התנהלות המדינה בהליך מינוי הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל. בכנס הרצליה אמר שטייניץ כי "ספק ביכולת הממשלה למנות רמטכ"ל מאיים על החוסן הלאומי".

עוד הוסיף שר האוצר כי "שיטת המשטר פגומה וגורמת לחוסר יציבות פוליטית". במקום הציע משטר נשיאותי שלטענתו "יתרום ליציבות". שר האוצר עוד תקף את התקשורת - וטען כי היא "מעודדת פלגנות פוליטית". "המשבר הכלכלי הורגש גם בישראל", לדבריו, "וגרם לצמיחה שלילית. לישראל יש יכולת להתמודד עם משברים כלכליים לאורך השנים".

על רקע פיצוץ צינור הגז אתמול במצרים והפסקת העברת הגז הטבעי לישראל, התייחס שטייניץ לטענות חברות הגז על קח שיש צורך בדחיית יישום מסקנות ועדת ששינסקי ובכך לתרום להאצת פעילות הפיתוח של התגליות.

"אני מרצה ומורה לפילוסופיה כבר שנים רבות - אבל בסוג כזה של לוגיקה עוד לא נתקלתי: אם הגז ממצרים מגיע - צריך לתת הנחות במסים כדי שיוכלו להתחרות מולו ואם לא - צריך לתת הנחות מולו כי צריך לפתח מהר את השדות", אמר שטייניץ והוסיף: "מה שלא יקרה, תמיד איכשהו מה שלא יקרה - חברות האנרגיה ינצלו את זה לטובתן ונגד האינטרס של המדינה".

שטייניץ סיכם ואמר: "המטרה שלנו היא לפתח את השדות האלה כמה שיותר מהר, זה מתחייב ואפשרימבחינת התנאים שנוצרו".

לא ממהר להקל במיסוי על הדלק

שר האוצר התייחס גם למחאה ההולכת וגוברת בנושא מחירי הדלק כשהביע את התנגדותו והתנגדות האוצר להפחתת היטל הבלו אשר נחשב לגורם העיקר בייקור מחירי הדלק לצרכן: "למרות שעליות המחירים מציקות ומכבידות, הממשלה לא תוכל לתת סובסידיות או הנחות במסים בכל פעם שהמחירים יעלו או יירדו. העברנו כבר תקציב שנתי בכנסת, תקציב טוב. לא נוכל בשנתיים הקרובות לפרוץ את מסגרות התקציב ולשנות מדיניות כלכלית. זה לא יהיה נכון לעשות"

לדברי שטייניץ, "הדרך הנכונה להתמודד עם זה כדי להקל על הציבור - זה בתחום ריווח מדרגות המס שמביא להכנסה פנויה גדולה יותר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק