אין רוב בממשלה למינוי יאיר נווה לתפקיד רמטכ"ל זמני

ההתנגדות החריפה בתוך הממשלה למהלך של נתניהו צפויה ככל הנראה להוביל לדחיית מינויו הזמני של יאיר נווה לתפקיד הרמטכ"ל - כך עולה מסקר שרים מיוחד שנערך ע"י חדשות 2. השר סילבן שלום: "אם ברק טען כי יש 4 מועמדים ראויים נוספים - מדוע הוא לא הביא אחד מהם לאישור הממשלה?". צפו ברשימת התומכים והמתנגדים למהלך

נמשכת הסערה סביב כוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את האלוף יאיר נווה לתפקיד רמטכ"ל זמני. מ"סקר שרים" שנערך הערב במיוחד לחדשות 2 עולה כי ההתנגדות הצפויה למהלך צפויה לגרום לדחיית הצעת ראש הממשלה.

על פי הסקר שנערך, אלו השרים שצפויים להצביע בעד מינוי נווה לתפקיד, חוץ מראש הממשלה: אלי ישי, אריאל אטיאס, יעקב מרגי, משולם נהרי, אהוד ברק, מתן וילנאי, שלום שמחון, אורית נוקד ויוסי פלד.

"למה לא לבחור אחד מ-4 המועמדים האחרים?"

השרים שצפויים להתנגד למהלך הם: משה יעלון, סילבן שלום, דן מרידור, מיכאל איתן ובני בגין. עם זאת, עדיין קיימת שורה ארוכה של שרים שמוגדרים "מתנדנדים": נאמן, אביגדור ליברמן, יצחק אהרונוביץ', סטס מיסז'ניקוב, סופה לנדבר, עוזי לנדאו, יולי אדלשטיין, יובל שטייניץ, גלעד ארדן, ישראל כץ, לימור לבנת, משה כחלון, גדעון סער.

השר סילבן שלום הדגיש הערב בראיון לתכנית "שש עם", כי הוא יתנגד למהלך. "אם השר ברק טען כי יש ארבעה מועמדים ראויים נוספים - מדוע הוא לא הביא אחד מהם לאישור הממשלה?", תהה. "לא ייתכן שיהיה רמטכ"ל זמני".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק