סקר חדשות 2: יש עצמאות - אין מנדטים

סקר שנערך במיוחד לחדשות 2 ע"י מכון שריד: אם היו נערכות הבחירות היום, התיקו בין קדימה לליכוד נמשך: 29 מנדטים לקדימה, 28 לליכוד; ישראל ביתנו שומרת על 15 מנדטים בסקרים האחרונים, ש"ס עם 9 וגם העבודה עם 9. מצביעי העבודה נשארים בבית, וסיעת עצמאות בראשות אהוד ברק זוכה ל-2 מנדטים – גבול אחוז החסימה

המערכת הפוליטית כמרקחה: לפני ימים ספורים הודיע אהוד ברק על המהלך שזיעזע את המערכת הפוליטית והרעיד את מפלגת העבודה. סקר מיוחד, שערך עבור חדשות ערוץ 2 מכון שריד, מגלה שלפחות מבחינת מנדטים - המהלך לאו דווקא השתלם.

סיעת "עצמאות" בראשות אהוד ברק בקושי עוברת את אחוז החסימה וזוכה לשני מנדטים בלבד, המינימום כדי להיכנס לכנסת. רק קומץ ממצביעי העבודה מוכנים ללכת עם ברק בדרך החדשה. מפלגת העבודה לעומת זאת דווקא מתחזקת לאחר עזיבתו של מי שעמד בראשה. מהסקר עולה כי בלי ברק, המפלגה זוכה ל-9 מנדטים בבחירות העתידיות.

תיקו גם בקרב על ראשות הממשלה

במבט רחב יותר על המפה הפוליטית, נראה שאין הרבה שינויים ביחס למצב הנוכחי: התיקו הנצחי בין מפלגת קדימה לליכוד נמשך עם 28 לליכוד ו-29 לקדימה. הישארותה של לבני באופוזיציה במשך שנתיים לא הצליחה להוסיף לה מנדטים. ישראל ביתנו שומרת גם היא על 15 המנדטים בהם היא מחזיקה וש"ס מסתפקת ב-9 מנדטים.

גם השאלה "מי ראי להיות ראש ממשלה?" לא זוכה לתשובה נחרצת. ציפי לבני מובילה עם 40% על פני נתניהו שנושף בעורפה עם 38% בקרב המדגם המייצג. התוצאה נחשבת לשוויון אם לוקחים בחשבון את האפשרות לטעות בדגימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק