השרים הושבעו, הח"כים ריססו ספריי

3 שרים התפטרו השבוע מהממשלה בעקבות התהפוכות במלפגת העבודה. הממשלה אישרה את מינויים לשרים החדשים, וכך גם הכנסת. מאיר שטרית: "התרגיל המסריח ביותר שראיתי". בתום ההצבעה שלפו ח"כים מקדימה מטהרי אוויר בגלל "התרגיל המסריח", ולאחר מכן הושבעו השרים בזה אחר זה

התהפוכות במפלגת העבודה הביאו עמן גם שינויים בחלוקת התיקים בממשלה. הממשלה אישרה היום את מינוי השרים החדשים בממשלה, מסיעת "העצמאות", במקום השרים הפורשים. זמן קצר לאחר מכן אישרה גם הכנסת את המינויים. את הדיונים ואת ההצבעה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

53 חברים הצביעו בעד ההחלטה למנות את השרים החדשים, בעוד 36 מהם התנגדו. איש מהנוכחים לא נמנע בהצבעה. האווירה טרם הצבעת חברי הכנסת הייתה מתוחה במיוחד. שרים מהאופוזיציה ומהקואליציה תקפו את רק וחבריו על מה "שכינו" התרגיל המסריח.

ח"כ מאיר שטרית (קדימה) תקף את ברק בחריפות מעל לדוכן הנואמים. "זה התרגיל המסריח והמלוכלך ביותר שראיתי", אמר והוסיף כי ברק חייב "ללכת הביתה". "אני פה 30 שנה ועוד לא ראיתי תרגיל מסריח שכזה. ואני בטוח שרבים מחברי הקואליציה צריכים לקחת כדורים נגד בחילה בשביל להצביע בעד התרגיל המלוכלך הזה", הוסיף שטרית.

שלפו מטהרי אוויר באמצע המליאה

ח"כ איתן כבל, שהצהיר אתמול כי יישאר במפלגת העבודה המתפרקת, אמר כי "אין מפלגה סוציאל דמוקרטית שהיו"ר שלה גר באקירוב. מאז תחילת הקדנציה רק חיכינו שברק יפרוש. שבוע שבוע אחר שבוע השר ליברמן השפיל כל ערך וערך של מפלגת העבודה ולא היה מי שיצייץ ויגן על כבודה של העבודה. כי גם אנשים כמוני שרצו להגן, לא אפשרו להם לעשות זאת". 

בתום ההצבעה שלפו ח"כים מקדימה, בהנהגת יואל חסון, מטהרי אוויר וריססו ברחבי מליאת הכנסת במחאה על "התרגיל המסריח". מסיעת העצמאות נמסר בתגובה למהלך: "קדימה היא המפלגה האחרונה שיכולה לדבר על שחיתות ציבורית ואישית. כדאי למאיר שטרית להסתכל ימינה ושמאלה על חבריו, וגם על עצמו, ואז יבין כי מי שעל ראשו מרוחה חמאה מוטב שייזהר בשמש".

הושבעו השרים החדשים. את מקומו של השר לשעבר אבישי ברוורמן כשר לענייני מיעוטים, יתפוס מתן וילנאי שישמש גם כשר האחראי על העורף. שלום שמחון מונה לשר התעשייה המסחר והתעסוקה במקומו של בנימין (פואד) בן אליעזר, ואורית נוקד מונתה לשרת החקלאות במקום שמחון. 

תיק הרווחה, שהיה עד כה בידי יצחק (בוז'י) הרצוג, עבר לידי השר משה כחלון שינהל את המשרד בשלושת החודשים הקרובים. יו"ר הסיעה החדשה, אהוד ברק - יישאר בתפקידו כשר הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק