שוחט: "ברק לא ראוי להיות שר הביטחון"

"מי שקבר את מפלגת העבודה קבורת חמור זה לא אחר מאשר הקברן הראשי, אהוד ברק" - כך אמר היום איש מפלגת העבודה הוותיק ושר האוצר לשעבר, בייגה שוחט, בראיון לרשת ב'. שוחט הוסיף: "אלף צל"שים לא יחפו על התרגיל המסריח שהוא עשה"

יותר מיממה לאחר פרישתו הדרמטית של אהוד ברק מהסיעה, והזעם בקרב ותיקי מפלגת העבודה רק גובר. שר האוצר לשעבר אברהם (בייגה) שוחט, איש מפלגת העבודה, תוקף היום בחריפות חסרת תקדים את יו"ר המפלגה לשעבר ומכנה אותו "הקברן הראשי".

בראיון לרשת ב' אמר שוחט כי "ברק לא ראוי להיות שר ביטחון. אלף צל"שים לא יחפו על התרגיל המסריח שהוא עשה".

"לדעתי מנהיג העבודה צריך להיות אדם שמוכן לשלם מחירים ולצאת מהממשלה", טען שר האוצר לשעבר, והוסיף: "צריכים להיות אנשים שאכפת להם גם בצד האידיאולוגי וגם בצד החברתי".

שוחט הגיב על החלטתם של "הרביעייה" - כבל, פרץ, מג'דלה ובן-סימון - שלא לפרוש מהמפלגה, "שמעתי את ההחלטה של עמיר והחברים לתת צ'אנס למפלגה, וטוב שכך". שר האוצר לשעבר סיכם: "מי שקבר את מפלגת העבודה 'קבורת חמור', כפי שכינה זאת איתן הבר, הוא לא אחר מאשר אהוד ברק. הוא לא אשם בתהליך ההיסטורי, אבל הוא בהחלט בתפקיד הקברן הראשי".

"הרביעייה" נשארת במפלגת העבודה

יום לאחר רעידת האדמה הגדולה במערכת הפוליטית, הודיעו חברי הכנסת עמיר פרץ, דניאל בן סימון, איתן כבל וראלב מג'אדלה כי אין בכוונתם לפרוש לעת עתה ממפלגת העבודה. "החלטנו לתת סיכוי נוסף", הסביר ח"כ פרץ, "בכוונתנו להיפגש עם ארבעת הח"כים האחרים של העבודה כדי לקבוע אם אפשר להמשיך ביחד". את מסיבת העיתונאים של "המורדים" העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

חברי הכנסת ניצלו את המעמד כדי לתקוף את השר ברק על התנהלותו והמהלך שהוביל בחשאי. "כל מה שברק בנה על מנת לחסל את המפלגה - אין לו שום תוקף" הדגיש פרץ ולא חסך במילים נגד יו"ר המפלגה לשעבר: "היכולות שלו להחריב את הערכים הדמוקרטים, הזלזול של באזרחי ישראל, המבט שלו מלמעלה. לא ניתן לאופרטוניסט ברק לשאת את שמו של רבין ובן גוריון לשווא".

ח"כ בן סימון שיבח את המהלך. "פילוג נוסף היה רק מחליש את המחנה", הסביר. גם ח"כ מג'אדלה סבור כי אין זו העת לעזוב את הבית. "אנו מאמינים שיש לתת סיכוי כדי להמשיך את הדרך ביחד", הדגיש. "הפניות הרבות , יותר ממה ששיערנו, כדי שנגיע לרגע הזה כיבדנו את רצון חברינו ורבים שפנו אלינו. זה רגע האמת, אנו מצפים שהיד המושטת של הארבעה תמצא יד מושטת מולה כדי שנמשיך ללכת יחד".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

"המורדים" נשארים במפלגת העבודה

השלל של ברק: 4 שרים ל-5 ח"כים

אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

היום שאחרי: פואד יו"ר זמני או בחירות מהירות?

כך תפרו נתניהו וברק את פירוק מפלגת העבודה

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?

לאן נעלם הביטחון של "החייל הגיבור"?