העבודה לאן? 4 ח"כים נוספים בדרך לפרישה מהמפלגה

אחרי הנטישה של ברק ותומכיו הבוקר, 4 חברים נוספים במפלגה - עמיר פרץ, ראלב מג'אדלה, דניאל בן סימון ואיתן כבל, שוקלים לפרוש גם כן. הערב הם יתכנסו לדון בעתידם, כשההערכה היא כי דרכם במפלגה הסתיימה גם כן

מפלגת העבודה - לאן? לאחר ההודעה הדרמטית על הפילוג הבוקר, נראה כי חברי מפלגה נוספים בדרך לעזוב אותה. חברי הכנסת איתן כבל, עמיר פרץ, ראלב מג'אדלה ודניאל בן סימון נוטים אף הם לפרוש מהמפלגה, ושוקלים להקים ממשלה נוספת. הארבעה צפויים להתכנס כבר הערב על מנת לדון בהמשך דרכם.

בשבוע שעבר הכחישו פרץ ומקורביו כי הם עתידים לפרוש מהמפלגה - ולהתפקד לקדימה. "לכל הדיווחים בנושא אין שחר", אמרו. בשלב זה עדיין לא ברור כיצד ייראה עתידם.

לבני: "יום של תקווה לישראל"

בשעות הצהריים התייחסה יו"ר האופוזיציה ציפי לבני להתפרקותה של מפלגת העבודה. "זה יום רע לממשלת נתניהו, אבל אני מאמינה שזהו גם יום של תקווה לישראל", אמרה לבני. "אחרי התפרקות מפלגת העבודה תבוא גם התפרקות הממשלה, נגיע לבחירות וסופסוף יוכל הציבור באופן חופשי לבחור את נבחריו".

"היום ברור יותר מתמיד מהי מנהיגות של קומבינה פוליטית ומהי מנהיגות של אמת", הוסיפה יו"ר האופוזיציה. "ממשלת נתניהו היא ממשלה צרה שמתפוררת מבפנים, בלית ברירה, בגלל ריקבון פוליטי ובהיעדר חזון ודרך. היא איבדה את הלגיטימיות שלה והיא מתקיימת מתרגילים פוליטיים קטנים וקטנוניים. כמו בכל גוף חולה – הממשלה הזו אוכלת את עצמה מבפנים והתרופה היחידה לאופורטוניזם פוליטי ולאובדן דרך ועקרונות היא בחירות. קדימה קוראת היום שוב ובקול רם, ברור, צלול וחזק יותר מתמיד – לכו לבחירות". 
 
רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

רעידת אדמה: אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

שרי העבודה התפטרו מהממשלה

מכתב הפורשים: "העבודה - מקום בלתי נסבל"

נתניהו ידע, פואד גילה באינטרנט

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?